تاریخچه سیتکس

شرکت مهندسی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات پیشرو (سیتکس) از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را در زمینه تولید نرم افزارها و سخت افزارهای اتوماسیون اداری با هدف تجهیز و ارتقای سازمان ها، ادارات، شرکت ها و مراکز آموزشی، به فن آوری روز IT آغاز نمود. این شرکت با همکاری تعدادی از فارغ التحصیلان مهندسی نرم افزار دانشگاه تهران و به کارگیری افراد متخصص و مسئول از بدو تاسیس، ویژگی هایی همچون مشتری مداری، ارائه محصول با کیفیت، خلاقیت و نوآوری و همگامی با فن آوری روز را در دستور کار خود قرار داده و همچنان با تکیه براین ارزشها و برنامه ریزی هدفمند در راستای تحقق آرمان های خود در بازارهای داخلی و جهانی در این عرصه قدم بر می دارد.

شرکت سیتکس طراح و تهیه کننده سیستم اتوماسیون شمارش آراء انتخابات هشتمین دوره مجلس شورای اسلامی، به عنوان بزرگترین شرکت برگزار کننده انتخابات در کشور به شمار می رود. بیش از ۲۲ میلیون برگه رای در ۱۳ حوزه بزرگ رای گیری کشور همزمان روی ۱۱،۰۰۰ کامپیوتر توسط نرم افزار برگزاری انتخابات سیتکس در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی  شمارش گردید. این پروژه که به عنوان بزرگترین پروژه ملی انفورماتیک کشور پس از کارت سوخت به شمار می رود، تنها نمونه ای از توانایی های این شرکت و نرم افزار علامت خوان و برگزاری انتخابات آن است.

در حال حال حاضر۲۰۰۰ سازمان و ارگان بزرگ کشور و همچنین ۲۰۰،۰۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاه های بزرگ کشور از سیستم های مختلف سیتکس که از گواهی احراز صلاحیت و گواهی رتبه بندی نرم افزار شورای عالی انفورماتیک برخوردارند، استفاده می کنند.