طبق داده‌های اسپارک‌پول (Sparkpool)، یکی از استخرهای استخراج اتریوم، درآمد روزانه ماینرهای اتریوم، طی یک ماه گذشته بیش از ۶۰ درصد افزایش یافته است.

در این یک ماه، میزان افزایش سود روزانه حاصل از استخراج اتریوم از جهش ۴۰ درصدی قیمت اتر نیز پیشی گرفته است.

داده‌های اسپارک‌پول نشان می‌دهند که در ۲۷ ژوئن، درآمد روزانه ماینرهای اتریوم حدود ۱.۸۵ دلار به‌ازای هر ۱۰۰ مگاهش بر ثانیه بوده است. طی یک ماه گذشته، خصوصا دو هفته اخیر، این عدد ۶۰ درصد رشد داشته و در ۲۵ ژوییه، به ۳.۲۷ دلار رسید. البته، از آن زمان تاکنون عدد یادشده، افت داشته و به حدود ۳ دلار تنزل پیدا کرده است.

در همین زمان، رشد قیمت اتر حدود ۳۸ درصد بوده و از ۲۲۹ دلار در ۲۷ ژوئن به ۳۲۷ دلار در زمان نگارش این گزارش رسیده است.

علاوه‌براین، با افزایش فعالیت‌های شبکه اتریوم به‌علت محبوبیت روزافزون اپلیکیشن‌های امور مالی غیرمتمرکز (دیفای)، هزینه تراکنش شبکه که بخشی از درآمد روزانه ماینرها را تشکیل می‌دهد، رکورد دو سال اخیر را شکسته است.

بر اساس داده‌های بیت‌اینفوچارتس (Bitinfocharts)، طی سه ماهه اول سال جاری میلادی، سود روزانه ماینرهای اتریوم، پایین‌تر از ۲ دلار به‌ازای هر ۱۰۰ مگاهش بر ثانیه بود و پس از سقوط سنگین بازار ارزهای دیجیتال در ۱۲ مارس به ۱ دلار در هر ۱۰۰ مگاهش بر ثانیه کاهش یافت. با ‌این‌حال، چهار ماه پس از این سقوط، اکنون درآمد روزانه استخراج اتریوم، سه‌برابر شده است.

با استناد به داده‌های استخر استخراج پول‌این (PoolIn) و با توجه به قیمت فعلی بیت‌کوین و سختی استخراج شبکه، با احتساب هزینه برق ۰.۰۳ دلار در هر کیلووات ‌ساعت، یک ماینر می‌تواند حدود ۶.۵۰ دلار در روز درآمد داشته باشد. هزینه برق صنعتی برای استخراج ارزهای دیجیتال هم بین ۰.۰۳ تا ۰.۰۶ دلار در هر کیلووات‌ساعت متغیر است.

منبع: coindesk