انتظار برای افزایش 400 درصدی قیمت لایت کوین

پس از افزایش قیمت بیت‌کوین در روزهای اخیر توجه بسیاری از افراد به سوی این ارز دیجیتال جلب شده است و بسیاری از معامله‌گران بهبود گسترده‌ای را در بازار پیش‌بینی می‌کنند.

رویداد نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک (Halving) یا هالوینگ لایت کوین (LTC) نزدیک است، درحالی‌که لایت کوین با افزایش قیمت اخیر تمامی آسیب‌ها را جبران کرد، بدون توجه به تغییرات قیمت بیت‌کوین در روزهای آینده، افزایش بیشتر قیمت لایت کوین امکان‌پذیر است.

هنگامی‌که با کاهش قیمت بیت‌کوین ۵۵ میلیارد دلار از بازار ارز دیجیتالی خارج شد، قیمت لایت‌کوین به ۱۱۰ دلار رسید. این اصلاح قیمتی کاهش ۲۴ درصدی را نسبت به بیشینه‌ی قیمتی این ارز دیجیتال (۱۴۵ دلار) نشان می‌دهد. به‌طور مشابه قیمت بیت‌کوین با کاهش ۲۵ درصدی از قیمت ۱۳,۸۰۰ دلار به قیمت ۱۰,۳۰۰ دلار رسید.

هم‌اکنون قیمت بیت‌کوین به سطح ۱۲ هزار دلاری رسیده است، درحالی‌که لایت‌کوین در سطح ۱۳۵ دلار معامله می‌شود.

لایت‌کوین مقام چهارم را باز پس می‌گیرد

امروزه، ارزش معاملات روزانه لایت‌کوین LTC به بیش از ۵ میلیارد دلار رسیده است و درنتیجه ارزش بازار این ارز دیجیتال نیز به ۸ میلیارد دلار رسیده است. این موضوع موجب گردیده تا جایگاه چهارم بازار ارز دیجیتالی را از بیت‌کوین کش (BCH) باز‌ پس گیرد.

عملکرد ارز دیجیتال لایت‌کوین بسیار چشمگیر بوده و توانست کاهش ارزش خود را در زمان بازار نزولی جبران کند. عملکرد سالیانه‌ی لایت‌کوین افزایش ۳۳۳ درصدی را نشان می‌دهد که از بیت‌کوین نیز بیشتر است.

مقاومت بعدی لایت‌کوین در سطح ۱۸۰ دلاری قرار دارد و در صورت شکست این سطح می‌تواند به قیمت ۲۲۵ دلار نیز برسد. در سال ۲۰۱۷ قیمت لایت‌کوین ارزش مشابهی داشت، تنها در طی یک هفته به قیمت ۳۷۰ دلار رسید؛ یعنی قیمت آن در طی تنها چند روز ۱۷۵ درصد افزایش یافت.

آخرین رویداد نصف شدن پاداش استخراج هر بلاک لایت‌کوین در آگوست ۲۰۱۵ اتفاق افتاد. یک ماه پیش از این اتفاق قیمت لایت‌کوین با افزایش ۴۰۰ درصدی از ۱٫۷ دلار به ۸٫۵ دلار رسید.

دیگر آلت‌کوین‌ها عملکرد ضعیف‌تری را در مقایسه با لایت‌کوین نشان می‌دهند، بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash) صرف‌نظر از دست‌یابی به قیمت ۴۴۰ دلار، جایگاه چهارم بازار ارز دیجیتالی را به لایت‌کوین واگذار کرده است.

EOS نیز پس از تجربه‌ی سقوط دو رقمی در شرایط نزولی بازار، درصد کمی ترمیم شده است. درحالی‌که ارز دیجیتال صرافی بایننس (Binance Coin) کاملا با ثبات عمل می‌کند.

منبع : cryptopolitan.com