تعداد کاربران تراست والت (Trust Wallet)، کیف پول صرافی مشهور بایننس، به ۵ میلیون رسیده است و حالا این کیف پول به‌دنبال ورود به حوزه دیفای می‌باشد.

بایننس، بزرگترین صرافی فعال در حوزه ارزهای دیجیتال، دو سال پیش اقدام به خرید تراست والت کرد. این کیف پول که طی مدت زمان کوتاهی موفق به جذب ۵ میلیون کاربر شده است، به‌دنبال آن است تا فعالیت‌های خود را در حوزه دیفای گسترش دهد.

از سوی دیگر، تراست والت ادعا می‌کند که ۱۰٪ از پایگاه کاربری ۵ میلیونی‌اش، به طیف گسترده‌ای از پلتفرم‌های دیفای و اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز دسترسی دارند. با افزایش تقاضا از جانب کاربران برای سود و فرصت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه دیفای، تراست والت نیز به‌شدت به‌دنبال آن است تا فعالیتش را در بخش‌های نوظهور گسترش دهد.

تراست والت، در راستای همگام‌ شدن با اکوسیستم در حال گسترش دیفای، اقدام به یکپارچه‌سازی پلتفرم‌های انتقال توکن مانند کایبر (Kyber) و همچنین صرافی غیر‌متمرکز بایننس (BinanceDEX) کرده است.

نسخه اندروید این کیف پول، دارای یک مرورگر غیرمتمرکز داخلی است که دسترسی کامل به دنیای دیفای و تعدادی از پروتکل‌های محبوب از جمله آوی (Aave) و کامپاند (Compound) را فراهم می‌کند. آوی از جمله پلتفرم‌هایی است که به‌تازگی سیستم مالی مبتنی بر توکن خود را تغییر داده است. این کیف پول، از یک پروتکل باز به نام «والت کانکت» (Wallet Connect) هم بهره می‌برد که اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز را با استفاده از روش رمزگذاری سراسری (End-to-End) با اسکن کیوآرکد به کیف پول‌های موبایل متصل می‌کند.

ویکتور رادچنکو (Viktor Radchenko)، بنیان‌گذار تراست والت، در گفتگوی اخیر خود گفت که شرکتش برای افزایش نقدینگی و دسترسی به پروتکل‌های اعطای وام و استخرهای نقدینگی، برنامه‌هایی برای ادغام تعدادی از پروتکل‌های دیفای با هر دو اپلیکیشن‌ اندروید و آی‌اواس در دست اقدام دارد. وی افزود:

“داشتن پروتکل‌های یکپارچه داخلی، به امنیت بیشتر کاربران منجر می‌شود.”

منبع: cointelegraph