کره جنوبی به معرفی بزرگترین الگوریتم اجماع خود با نام LFT 2.0 (Loop Fault Tolerance 2.0) بر روی پروژه بلاکچینیش،ICON (ICX) ، در 8 آپریل پرداخت.

این الگوریتم جدید بدون داشتن ریسک امنیت، باعث بهبود عملکرد مقیاس‌پذیری و پهنای باند شبکه نسبت به انواع الگوریتم‌های اجماع PBFT (Practical Byzantine Fault Tolerance) می‌شود.

کاهش بار شبکه و بهبود توان عملیاتی

طبق گزارش دقیقی که از LFT 2.0 در گیت‌هاب منتشر شده است، این نخستین حضور موفق کره جنوبی در عرصه بلاکچین است. اعضای این تیم پس از سه سال تحقیق و بررسی توانستند به این الگوریتم دست یابند.
ارزهای دیجیتال مبتنی بر الگوریتم‌های PBFT، مانند EOS و Cosmos برای دستیابی به اجماع در بلوک جدید به تعداد زیادی پیام تبادل نیاز داشتند. اما با استفاده از LFT 2.0 میزان ترافیک پیام‌های مورد نیاز از سه مرحله به دو مرحله کاهش می‌یابد که در نتیجه آن سرعت رای‌گیری بالاتر رفته و تاخیر شبکه کاهش می‌یابد.

امنیت الگوریتم LFT 2.0 به‌صورت مستقل بررسی می‌شود

امنیت این الگوریتم توسط تیمی در موسسه پیشرفته علوم و فناوری کره (KAIST) مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش کوین تلگراف، این تیم در سال گذشته نگرانی‌هایی درباره شبکه استلار (Stellar) داشته است. KAIST درباره LFT 2.0 گفت:
“ما الگوریتم LFT 2.0 که توسط سیستم بلاکچین ICON ارائه شده تجزیه و تحلیل نمودیم. نتایج حاصل از تجزیه و تحلیل ما امنیت این الگوریتم را تائید می‌نماید.”

ساختن آینده

ICON بزرگترین بروژه ارز دیجیتال کره جنوبی است که هدف آن ساخت شبکه‌ای غیرمتمرکز ترکیبی است که می‌تواند راه‌ ارتباطی بین انجمن‌های آنلاین مستقل و سایر بلاکچین‌ها باشد.

ICX هشتمین بلاکچین ارائه شده در دنیا است که رتبه 42 را در مارکت کپ به خود اختصاص داده است. در سه ماهه اول 2020 این توکن با ارزش بیش از 100 میلیون دلار دومین برترین ارز دیجیتال مرتبط با بیت‌کوین بوده است.
طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته LFT 2.0 برای اواخر سال جاری میلادی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. در حالت کلی ICON آینده روشنی برای LFT 2.0 متصور است. مین کیم (Min Kim) موسس ICONدر این باره گفت:

“ما به موفقیتمان در LFT 2.0 مفتخریم چرا که این الگوریتم اثبات این است که ICON پروژه برتر کره جنوبی است. با این حال ما هنوز در این راه مسیر طولانی را در پیش داریم. با LFT 2.0 ما می‌توانیم توانایی فنی و نوآوری کره را برای هم تراز شدن با پروژه‌های موفق بلاکچینی دنیا مانند اتریوم نشان دهیم.”

منبع: Cointelegraph