فیس‌بوک شرکت ارز دیجیتال لیبرا را در سوئیس ثبت کرد

به نقل از رویترز و به گزارش کوین‌دسک، فیسبوک در تاریخ ۲ می شرکت جدیدی را با نام لیبرا نتورکس (Libra Networks)، در ژنو ثبت کرده است. این اتفاق با اولین یورش غول فناوری به سمت فناوری بلاک چین همراه شده که درواقع راه‌اندازی ارز دیجیتال خودش است.

 

شرکت ارزدیجیتال لیبرا توسط فیسبوک راه اندازی شد

هولدینگ جهانی فیسبوک در این شرکت جدید سهام‌دار است و در راستای برنامه‌هایی که برای این شرکت ثبت‌شده در سوئیس در نظر گرفته‌شده، خدماتی از قبیل کمک مالی و فنّاورانه و توسعه سخت‌افزاری ارائه خواهد داد.

پیشروی فیسبوک به سمت ارزهای دیجیتال آهسته و پیوسته بوده است. آخرین اقدام این شرکت که در روز ۱۴ می (۲۴ اردیبهشت) اتفاق افتاد، استخدام دو تن از کارکنان باسابقه کوین‌بیس بود.

شایان ذکر است که کمیسیون بانکداری سنای ایالات‌متحده‌ آمریکا، در خصوص پروژه‌ی ارز دیجیتال فیسبوک و پروژه لیبرا ابراز نگرانی کرد. قانون‌گذاران آمریکایی در نامه‌ای سرگشاده به این شرکت، خواستار شفاف‌سازی هدف پروژه‌ ارز دیجیتال و به‌ویژه جزئیات مرتبط با حریم خصوصی مصرف‌کنندگان فیسبوک شدند.

فیسبوک از اظهارنظر در رابطه با شرکت جدید سر باز زد. شایعات اخیر به جمع‌آوری کمک مالی ۱ میلیارد دلاری به‌منظور پیشبرد و ساخت این فناوری اشاره دارد.
به نظر می‌رسد با توجه به تمام مشکلاتی که فیسبوک با سیاست‌گذاری‌ها و نظارت بر پلتفرمش داشته، این اقدام یک حرکت استراتژیک برای فیسبوک جهت ایجاد زیرساختی عمومی خواهد بود.

این زیرساخت عمومی را می‌توان بر روی تمام پلتفرم‌های اختصاصی فیسبوک پیاده‌سازی کرد. درصورتی‌که فیسبوک، این زیرساخت عمومی را تنها مختص خودش نساخته باشد و بتوان از آن در پلتفرم‌های دیگر نیز استفاده کرد، می‌توان افق مثبتی برایش متصور شد.

منبع : cointelegraph.com