شبکه‌ی ارز دیجیتال TON تلگرام در سه‌ماهه‌ی سوم سال ۲۰۱۹ راه‌اندازی می‌شود

یادداشت داخلی که به سرمایه‌گذاران ارسال شده است، اظهار می‌کند که شبکه‌ی TON در اواخر سال جاری راه‌اندازی خواهد شد. بر اساس ادعای تلگرام، آزمایش موفقیت‌آمیز جدید این شرکت نشان می‌دهد که «ماشین مجازی TON و الگوریتم اجماع بیزانس (Byzantine) قادر به برآورده ساختن اهداف عنوان‌شده در وایت‌پیپر اصلی ارز دیجیتال این شرکت هستند.»

بر اساس گزارش کوینیت در ماه آوریل، تلگرام برای تعدادی از توسعه‌دهندگان امکان دسترسی به نسخه‌ی آزمایشی بلاکچین TON را ایجاد کرده بود. توسعه‌دهندگان ناشناسی نیز اعلام کردند که این بلاکچین «سرعت تراکنش بسیار بالایی» را نشان می‌دهد.

شبکه‌ی TON احتمالاً برنامه‌های کاربردی غیر متمرکز (dApp) را مشابه شبکه‌ی اتریوم(Ethereum) میزبانی خواهد کرد.

طبق قرارداد خرید توکن‌های گرام (Gram) که به ارز دیجیتال شبکه‌ی TON تبدیل خواهد شد، درصورتی‌که شبکه‌ی TON تا ۳۱ اکتبر ۲۰۱۹ راه‌اندازی نشود، این قرارداد‌ها باطل خواهند شد.

تلگرام توسط برادران نیکولای (Nikolai) و پاول (Pavel) دورف در سال ۲۰۱۳ تأسیس گردید. در طی پیشنهاد اولیه‌ی سکه (ICO) دومرحله‌ای در سال گذشته، این شرکت توانست ۱٫۷ میلیارد دلار جمع‌آوری کند. این پلتفرم دارای بیش از ۲۰۰ میلیون کاربر است.

تیم توسعه‌دهنده TON در ماه گذشته، با یک شرکت آلمانی ارائه‌دهنده‌ی خدمات مالی با نام Wirecard اعلام همکاری کرد. آزمایشگاه TON با همکاری Wirecard قصد دارد محصولات مالی دیجیتالی خود را توسعه دهد.

منبع : cointelegraph.com