بزرگترین نهاد بانکی ژاپن، گروه مالی میتسوبیشی یواف‌جی (MUFG)، در نیمه دوم سال میلادی جاری، اقدام به صدور و عرضه یک ارز دیجیتال خواهد کرد.

رکریوت گروپ (Recruit Group)، شرکت هلدینگ بزرگ ژاپنی که مدیریت سرویس‌هایی از جمله رستوران‌یابی هات پپر گورمت (Hot Pepper Gourmet) را در دست دارد، میتسوبیشی یو‌اف‌جی را در صدور این ارز دیجیتال، یاری خواهد کرد.

این خبر بر اساس مصاحبه‌ هفته گذشته رئیس این شرکت و روزنامه ژاپنی مانیچی شیمبون (Mainichi Shimbun) در اختیار رسانه‌ها قرار گرفته است.

در مرحله ابتدایی، این ارز دیجیتال در یک اپلیکیشن پرداخت، برای شرکت‌های فهرست‌شده در وب‌سایت رکریوت، قابل ‌استفاده خواهد بود.

لازم به ذکر است، آمار و ارقام رکریوت نشان می‌دهد این سرویس، حدودا یک میلیون فروشگاه در عضویت خود دارد.

همچنین این شرکت، شرکت مادر سایت کاریابی ایندید (Indeed) و وب‌سایت گلس‌در (Glassdoor) است.

با توجه به صحبت‌های کامزاوا (Kamezawa) عرضه این ارز دیجیتال، ممکن است اندکی با تأخیر همراه باشد، اما با توجه به همه‌گیری ویروس کرونا، زمان مناسبی برای معرفی آن است.

هرچند در ابتدای امر، تنها اعضای رکریوت قادر به استفاده از این ارز دیجیتال هستند، اما کامزاوا می‌گوید در آینده با گسترش دامنه این طرح ابتکاری، سایر فروشگاه‌ها نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند.
بنابر اطلاعات ویکی‌پدیا، MUFG پنجمین بانک و دومین هلدینگ بانکداری بزرگ جهان است.

MUFG، پیش‌تر نیز جهت انعقاد قرارداد همکاری مشترک با چند بنگاه ژاپنی برای تحقیق در زمینه توکن‌های اوراق بهادار فعالیت‎هایی داشته است. MUFG همچنین در سپتامبر اخیر (شهریور ۹۸) با سرمایه‌گذاری ۱۴ میلیون دلاری در شرکت فناوری توکن سکیوریتایز (Securitize) مشارکت کرده بود.

منبع: coindesk