توسعه‌دهنده اتریوم تایید کرد؛ فاز اول اتریوم ۲.۰ تا ۲ ماه دیگر عرضه می‌شود

رائول جوردن (Raul Jordan) در پست بلاگ اخیر خود در خصوص به‌روزرسانی اتریوم ۲.۰ گفته است که اصلاحات مختلفی در خصوص تجربه کاربری و بررسی‌های امنیتی باید انجام شود و به نظر می‌رسد ماه نوامبر زمان مناسبی برای عرضه اتریوم ۲.۰ است.

اتریوم ۲.۰ که به‌روزرسانی اصلی بلاکچین اتریوم است به‌زودی عرضه نمی‌شود. بلاکچین کنونی اتریوم از ۱۴ تراکنش در هر ثانیه پشتیبانی می‌کند. استفاده از این شبکه به ۹۷ درصد ظرفیت خود رسیده است و میانگین کارمزد تراکنش‌های اتریوم در حال رکوردشکنی است.

رشد دیفای نیز باعث تشدید شرایط کنونی شده است. گفتنی است طی سه ماه گذشته تقریباً ۸ میلیارد دلار وارد این عرصه شده است. این موضوع باعث شده است اتریوم به نهایت ظرفیت خود نزدیک شود و پردازش تراکنش‌های کوچک بسیار گران شود.

ویتالیک بوترین مؤسس اتریوم مدعی است که نسخه جدید بلاکچین اتریوم خواهد توانست تا ۱۰۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه را پردازش کند. این به‌روزرسانی هم‌چنین بلاکچین اتریوم را از گواه اثبات کار به گواه اثبات سهام انتقال خواهد داد.

جاستین دریک، محقق بنیاد اتریوم در ماه جولای گفته بود زمان‌بندی عرضه در ماه نوامبر بسیار بلندپروازانه است. وی گفت ماه ژانویه ۲۰۲۱ زمان محتمل‌تری برای عرضه است، هرچند بوترین و سایر توسعه‌دهندگان با این حرف مخالف بوده‌اند.

در حال حاضر، اتریوم ۲.۰ در مرحله شبکه آزمایشی مدالا قرار دارد. مدالا یک شبکه عمومی است که توسط بنیاد اتریوم ایجاد شده است و به‌عنوان فاز آزمایشی قبل از عرضه شبکه اصلی عمل می‌کند. این شبکه آزمایشی در ماه آگوست از دسترس خارج شد، اما اخیراً اصلاح شده و به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

تیم توسعه‌دهنده از شرکت امنیتی Trail of Bits استفاده خواهد کرد تا حسابرسی امنیتی دوم کلاینت Prysm را انجام دهد. برای حسابرسی اول از Quantstamp استفاده شده بود. جوردن در این خصوص گفت:

به‌منظور بهینه‌سازی بیشتر، گاهی اوقات مشخصات فنی به‌روزرسانی را تغییر می‌دهیم و این حسابرسی به ما کمک خواهد کرد تا امنیت رویکرد خود را تعیین کنیم.

منبع: decrypt