تعداد توییت‌های پیرامون بیت‌کوین بسیار بیشتر از آلتکوین‌ها است. اما نکته جالب در این میان شباهت بین تعداد توییت‌ها و رتبه‌ ارزهای دیجیتال بر حسب ارزش بازار است.

با وجود منطقی بودن استفاده زیاد از بیت‎‌کوین در توییتر، اما بنظر می‌رسد به‌کار بردن اسم ارزهای دیجیتال بسیار حساب شده‌تر از چیزی است که تصور می‌شود. طبق آخرین اطلاعات موجود، محبوبیت بیت‌کوین در توییتر از لحاظ تعداد توییت‌ها نه تنها بسیار بیشتر از سایر ارزهای دیجیتال است، بلکه متناسب با ارزش بازار آن است.

تسلط ۶۵ درصدی بیت‌کوین بر بازار ارزهای دیجیتال

در ۲۶ می 2020، تعداد توییت‌های بیت‌کوین به ۲۶,۷۷۸ رسید. همچنین توییت‌های پیرامون ۶ ارز دیجیتال دیگر شامل اتر، XRP، لایت کوین، تزوس، EOS و چین لینک مجموعا نزدیک به ۱۳,۰۰۰ توییت بود.

سهم بیت‌کوین از بین ۳۹,۰۰۰ توییت موجود، تقریبا ۶۸ درصد است. این در حالی است، که اطلاعات کوین مارکت کپ تسلط ۶۵.۷ درصدی آن را در بازار نشان می‌دهد.

به ارزش تمام کوین‌های به وجود آمده از یک ارز دیجیتال، ارزش بازار آن ارز دیجیتال گفته می‌شود.

شباهت ارزش بازار بیت‌کوین با تعداد توییت‌های آن بسیار قابل توجه است. اتر با ارزش بازار ۸.۴ درصدی، ۱۷ درصد توییت‌ها را به خود اختصاص داده است، در حالی که XRP با تسلط ۸ درصدی، ۳.۵ درصد توییت‌ها در اختیار دارد.

بالاترین تعداد توئیت‌های بیت‌کوین، اثبات سلطه این ارز بر بازار

پس از سقوط قیمت در ماه مارس جایگاه بیت‌کوین در توییتر، در روند صعودی قرار گرفت، در حالی که توییت‌های پیرامون آلتکوین‌ها به کمترین مقدار خود طی چند سال اخیر رسیده است.

کاهش توییت‌های هاردفورک‌های بیت‌کوین

ارزش بازار بیت‌کوین کش تقریبا ۱.۷ درصد است. این در حالی است که در تاریخ ۲۶ می، ۲.۴ درصد توییت‌ها را به خود اختصاص داده است.

بیتکوین SV فقط ۱۱۰ یا ۰.۲ درصد توییت‌ها را در اختیار داشته است در حالی که تسلط آن بر بازار ۱.۴ درصد است.

بر اساس اطلاعات موجود تعداد معاملات بیت‌کوین کش نسبت به بیت‌کوین به کمترین میزان خود نزدیک شده است. از لحاظ هش ریت، بیت‌کوین هم چنان در رتبه اول قرار دارد. در حال حاضر، هش ریت بیت‌کوین و بیت‌کوین کش و بیت‌کوین SV به ترتیب ۸۰، ۳.۹ و ۱.۷ کوینتیلیون هش در ثانیه می‌باشد.

منبع: cointelegraph