دبیر شورای عالی فضای مجازی: ساخت ارز دیجیتال ایرانی لازم است؛ بانک مرکزی ارزهای دیجیتال را بررسی می‌کند

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: ما سعی داریم با طراحی ارز دیجیتال ملی چسبندگی به نوع معاملات خود را بدست آوریم، چراکه ارز دیجیتال ملی می‌تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند، که البته باید جمع‌بندی اصولی و دقیقی برای ورود ارزهای دیجیتال به کشور داشته باشیم.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، سیدابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورای عالی فضای مجازی درباره ورود ارز دیجیتال به ایران و کاربردش در کشورمان بیان کرد:

“پس از یک برهه زمانی متداول پول کاغذی رواج بسیاری در جهان داشت و امروزه نیز با توجه به بستر فضای مجازی و گستردگی آن در جوامع مختلف ارز دیجیتال نمود زیادی پیدا کرده است، که البته حاکمیتها در تلاش هستند استفاده از این ارزهای دیجیتال را از یکدیگر مخفی کرده و معاملات خود را پنهانی انجام دهند. درواقع استفاده از ارزهای دیجیتال امروزه برای کسانی مورد قبول است که معاملات خود را مخفیانه انجام می‌دهند.

وی درباره وجود و ورود ارز دیجیتال به کشورمان گفت:

“برای استفاده از ارز دیجیتال در کشور، ما توانستیم ماینینگ را با شرایطی از قبیل تولید برق ارزی کشور با تبعیت از قیمت صادراتی آزاد کنیم و الان نیز بانک مرکزی در حال بررسی تمام امور اقتصادی و مالی بحث ارز دیجیتال در کشور است.:

دبیر شورای عالی فضای مجازی تأکید کرد:

“استفاده و تزریق ارز دیجیتال به بازار اقتصاد ایران، باید به‌صورت هدایت شده و کنترل شده باشد، به‌همین منظور نیز بانک مرکزی بررسی آن را برعهده گرفته است. ما سعی داریم با طراحی ارز دیجیتال ملی چسبندگی به نوع معاملات خود را بدست آوریم، چراکه ارز دیجیتال ملی می‌تواند کمک شایانی به سلامت اقتصاد کشور کند، که البته باید جمع‌بندی اصولی و دقیقی برای ورود ارز دیجیتال به کشور داشته باشیم.”

منبع: arzdigital