غول صنعت پرداخت، VISA، اقدامات جدیدی را جهت ورود به حوزه ارزهای دیجیتالی چون بیت‌کوین در شبکه پرداخت آغاز نموده است. ویزا با دسترسی به بیش از ۶۱ میلیون فروشنده در سراسر جهان، یکی از بزرگترین شرکت‌های پرداخت است که نقشه راه خود برای پذیرش ارزهای دیجیتال را ایجاد می‌کند.

ویزا طی گزارشی اذعان می‌کند که ظهور بیت‌کوین و استیبل کوین‌هایی چون تتر نوآوری‌های مالی هستند که برای فروشندگان و خریداران مزایایی را فراهم می‌آورند.

ویزا برای ایجاد پل ارتباطی بین ارزهای دیجیتال و شبکه پرداخت خود تا کنون با نهادهای قانون‌گذاری شده‌ای نظیر کوین‌بیس و فولد (Fold) همکاری داشته است. نتیجه این اقدام، اتصال ۲۵ کیف پول ارز دیجیتال به خدمات ارائه‌شده توسط ویز‌ا بوده است. بدین ترتیب، کاربران این خدمات می‌توانند ارز دیجیتال خود را با کارت‌های اعتباری ویزا خرج کنند.

بنا به اظهارات این غول پرداخت کاربران دارای ارز  دیجیتال که از این سرویس استفاده می‌کنند می‌توانند از Visa Direct هم بهره ببرند. این محصول امکان پرداخت‌های سریعتر با ارزهای دیجیتال را برای مشتریان فراهم می‌نماید.

گام بعدی ویزا برای گسترش خدمات پرداخت‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال، سرمایه‌گذاری در Anchorage است. این سرمایه‌گذاری با هدف توسعه زیرساخت ایمن برای اکوسیستم ارزهای دیجیتال انجام شده است. در این خصوص، ویزا گفته است:

“تیم تحقیقاتی ما در حال بررسی فناوری بلاکچین برای سالیان آتی است. این تیم پروژه‌های نویدبخشی چون Zether و FlyClient را به ثمر رسانده‌ است. امروزه تحقیقات آنها بر مکانیزم جدیدی برای بهبود و ارتقای مقیاس‌پذیری و امکان‌پذیر ساختن تراکنش‌های آفلاین ارزهای دیجیتال معطوف است.”

از جمله موانع موجود در نقشه راه ویزا، موضع سیاست‌مداران، قانونگذاران و سایر نهادهای دولتی است. دولت‌هایی نظیر آمریکا با ایده محافظت از کاربران و جلوگیری از پولشویی، اقدامات سختگیرانه‌ای را در خصوص بیت‌کوین و بازار ارزهای دیجیتال انجام می‌دهند.

در این خصوص، ویزا قرار است با قانون‌گذاران و سازمان‌های جهانی همکاری ‌کند تا درک سازنده‌ای از ارزهای دیجیتال شکل دهد. این شرکت به همکاری خود با انجمن اقتصاد جهانی به منظور ایجاد توصیه‌ها و راهکارهایی اشاره کرده است که بانک‌های مرکزی می‌توانند در ایجاد ارز دیجیتال خود (CBDCها) از آن استفاده کنند.

منبع: crypto-news-flash