بایننس،‌ صرافی ارز دیجیتال پیشروی جهان، ۱۷ آگوست پس از این که قیمت بیت‌کوین از ۱۲ هزار دلار گذشت دچار قطعی شده و این مسئله باعث ایجاد ترافیک در این صرافی شد.

مدیرعامل این صرافی،‌ چانگ پنگ ژائو در شبکه اجتماعی توییتر فاش کرد که این ترافیک ناگهانی منجر به ایجاد ترافیک جدیدی در کل سیستم شده است که بیشتر از ترافیک دیده شده در دسامبر ۲۰۱۷ زمانی که قیمت بیت‌کوین به بیشترین میزان خود یعنی ۲۰ هزار دلار رسیده بود است.

ژائو اضافه كرد كه محدودیت ایجاد شده توسط ترافیک، فقط چند دقیقه طول كشیده و مقیاس‌دهی خودکار آن فقط کمی دیرتر از موعد مقرر بوده است. در نتیجه این صرافی خدمت‌رسانی به کاربران را با ارائه خطا متوقف کرد و اسکرین‌شات‌هایی از این خطاها سریعا در فضای مجازی به اشتراک گذاشته شد.

ژائو با اشاره به اپلیکیشن دسکتاپ بایننس راهکاری برای کاربران پیشنهاد کرد که طبق گفته‌هایش بسیار سریع است و معمولا از خطاهای ۴۰۴ و ۵۰۲ جلوگیری می‌کند. با این وجود به نظر می‌رسد از آن جایی که صرافی توانسته وضعیت را سریعا درست کند، زمان قطعی کوتاه بوده است.

قطعی صرافی‌های ارزهای دیجیتال به هنگام افزایش ترافیک اتفاق جدیدی نیست. در ماه ژوئن گذشته نیز صرافی کوین بیس وقتی در چهار دقیقه ترافیک آن پنج برابر شد دچار قطعی شد و راهکار مقیاس دهی خودکار آن از کار افتاد. اگر چه API این صرافی از کار نیفتاده بود اما Coinbase.com  و Coinbase Pro درست مثل نسخه‌های موبایل آن از کار افتادند.

داده‌های Crypto Share مربوط به بررسی صرافی‌ها در اوت ۲۰۱۹، نشان می‌دهد کوین بیس و بایننس از جمله صرافی‌هایی هستند که هنگام افزایش ناگهانی قیمت دچار ترافیک بالایی می‌شوند. سایر صرافی‌ها با حجم بالای معاملات از جمله هیوبی، OKEx و بیت فینکس نیز احتمالاً هنگام این تغییرات قیمتی با ترافیک زیادی مواجه می‌شوند.