بزرگ‌ترین بانک ایالات متحده، پس از سال‌ها انتقاد از بیت‌کوین، به‌طور کامل رویکرد و موضع خود را در مورد پادشاه ارزهای دیجیتال دنیا تغییر داده است.

تحلیل‌گران بانک بزرگ جی‌پی ‌مورگان (JPMorgan)، در گزارشی با نام «نخستین آزمون ارز دیجیتال: طلای دیجیتال، یک تکه فلز بی‌ارزش، یا چیزی میان این دو؟» اظهار داشتند که بیت‌کوین پس از افت قیمت ناشی از شیوع ویروس کرونا، تصویری مثبت‌تر و امیدوارکننده‌تر از خود به نمایش گذاشته است. در این گزارش آمده است:

“حباب بیت‌کوین دقیقا به همان شدتی که متورم شد، از هم پاشید و فروریخت. با این حال، بیت‌کوین به ندرت پایین‌تر از هزینه تولید معامله شده و در هر شرایطی ارزش خود را حفظ کرده است، از جمله در شرایط بسیار بی‌‌سامان و بی‌نظمی که در ماه مارس (اسفند) بر بازارها حاکم بود.

در ماه مارس، زمانی که سرمایه‌گذاران در ابتدای شیوع بیماری کووید ۱۹ در سراسر جهان دچار هراس شدند، پادشاه ارزهای دیجیتال به زیر ۴,۰۰۰ دلار سقوط کرد و تقریبا ۵۰ درصد از ارزش خود را از دست داد.

با این حال، بیت‌کوین بار دیگر مقاومت و انعطاف‌پذیری‌اش را با جبران افت خود نشان داد و از دارایی‌هایی همچون ارزهای فیات، سهام، طلا و منابع اقتصادی دولتی، عملکردی بهتر داشت. تا ماه مه (اردیبهشت)، این ارز دیجیتال توانست به سطوح پیش از افت ماه مارس خود بازگردد.

در سپتامبر ۲۰۱۷ (شهریور ۹۶)، جیمی دیمون (Jamie Dimon)، مدیر ارشد اجرایی جی‌پی مورگان، اعلام کرده بود اگر کارمندی از این بانک حین معامله بیت‌کوین دیده شود، او اخراج خواهد شد، زیرا این کار هم احمقانه است و هم علیه قوانین این شرکت.

منبع: dailyhodl