برایان آرمسترانگ،‌ مدیر عامل صرافی کوین بیس (Coinbase) باور دارد که بیت‌کوین برترین ارز دیجیتال از نظر حجم بازار است، حالا قابل اعتمادتر از دلار آمریکا شده است.

آرمسترانگ در مصاحبه‌ی جدیدش در پادکست Invest Like the Best اعلام کرد، نگرانی‌ها در مورد آینده ذخیره‌های ارزی در جهان در حال افزایش است. این نگرانی‌ها در سایه افزایش محرک‌های اقتصادی و کاهش کمی ارز در بحران مالی ناشی از شیوع کرونا بیشتر احساس می‌شود:

“اثر کوتاه مدت این اتفاق،‌ کاهش ارزش پول است،‌ اما اگر آن‌ها این محرک‌ها را نگه دارند و پول بیشتری چاپ کنند،‌ اثر بلندمدت آن می‌تواند افزایش هر چه بیشتر تورم باشد. افراد زیادی در جهان هستند که احساس ناخوشایندی به این اتفاقات دارند و می‌پرسند چه بر سر خزانهداری (Treasury) و ذخیره ارزی فدرال رزرو (Federal Reserve) می‌آید و آیا واقعا چنین اتفاقاتی قابل درک است؟”

وی درباره تصور عدم کاهش ارزش پول‌ها گفت:

“به نظر می‌رسد این مسئله بیش از حد خوشبینانه است. شما باید همه این پول‌ها را چاپ کنید تا بعد همه این‌ مشکلات به شکل نامعلومی درست بشود. من فکر می‌کنم مردم هم به‌دنبال سیستمی جایگزین هستند که بتوانند به آن اطمینان کنند و در دنیای ارزهای دیجیتال کسی توانایی بر هم زدن این اعتماد را ندارد. در آینده تنها ۲۱ میلیون بیت‌کوین وجود خواهد داشت. کسی نمی‌تواند چیزی را در آن تغییر بدهد و تا همیشه هم همینطور خواهد ماند. مردم چنین سطحی از اعتماد را به دلار آمریکا ندارند.

کوین بیس اخیرا از ۳۰ دارایی دیجیتال برای معامله پیشتیبانی کرده است. آرمسترانگ می‌گوید صرافی آن‌ها این کار را با افزایش علاقه مشتریانشان به دیگر ارزهای دیجیتال ادامه خواهد داد. این شرکت در حال بررسی افزودن ۱۹ دارایی دیجیتال دیگر به مجموعه دارایی‌های پشتیبانی شده خودش است.

منبع: dailyhodl