تایلر وینکلواس: بیت‌کوین از خود طلا برای طلا بودن شایسته‌تر است!

تایلر وینکلواس، یکی از بنیان‌گذاران صرافی جمینی، در اظهارنظر تازه خود عنوان کرده است که بیت‌کوین می‌تواند با استفاده از ویژگی‌های طلا، آن را شکست دهد.

تایلر وینکلواس، در توییت تازه خود، ضمن بیان این مسئله که بیت‌کوین بهتر از طلاست، افزود:

بیت‌کوین ده برابر طلا مزیت دارد.

در طول بیش از یک دهه گذشته، قیمت بیت‌کوین به‌شدت افزایش یافته است و در این مدت نسبت به بسیاری از دارایی‌های دیگر عملکرد بهتری داشته است. در حال حاضر، برای خیلی‌ها بیت‌کوین ذخیره ارزش بهتری نسبت به ارزهای رایج است و آن را با طلا مقایسه می‌کنند. باید به یاد داشت که طلا برای هزاران سال، به‌عنوان یک ذخیره ارزش عمل کرده است. نبراسکان گونر (NebraskanGooner)، معامله‌گر ارزهای دیجیتال و یکی از چهره‌های شناخته‌شده توییتری، در مصاحبه‌ خود عنوان کرد:

“نمی‌فهمم که چرا بین طلا و بیت‌کوین رقابت وجود دارد. برای من، هم طلا و هم بیت‌کوین ذخیره ارزش هستند.

تایلر وینکلواس در توییت خود یک تصویر نیز منتشر کرده است که عملکرد بیت‌کوین و طلا را با یکدیگر مقایسه می‌کند. از میان هفت داراییِ نمایش‌داده‌شده، طلا با توجه به میزان سرمایه‌ای که به صورت طلا موجود است، در رده اول قرار دارد. در حال حاضر ارزش بازار طلا ۹ تریلیون دلار و ارزش بازار بیت‌کوین تنها ۳۰۰ میلیارد دلار است. از سوی دیگر، در بخش کمیابی، بخش‌پذیری، انتقال‌پذیری، دوام، دشواری جعل و سهولت در نگه‌داری، بیت‌کوین گوی سبقت را از طلا ربوده است.

بیت‌کوین از خود طلا برای طلا بودن شایسته‌تر است

در سال ۲۰۲۰، شاهد افزایش توجهات پیرامون بیت‌کوین، به‌عنوان یک ذخیره ارزش از نگاه عموم مردم بودیم. سرمایه‌گذاری گسترده غول‌های سرمایه‌گذاری و جریان‌های اصلی نیز گواهی بر این واقعیت است.

منبع: cointelegraph