بر اساس تحقیقات جدید، بیتمکس به‌طور همزمان روزانه چندین مگابایت تراکنش دارد. این تراکنش‌ها موجب هدر رفت زمان زیادی در شبکه می‌شود و عمل تائید انتشار را کند می‌کند و از سوی دیگر هزینه معاملات بیت‌کوین را برای کاربران افزایش می‌دهد.

این تحقیقات نشان داده‌اند که استراتژی بیتمکس در قبال معاملات بیت‌کوین، موجب افزایش هزینه‌های تراکنش‌ها می‌شود.

هزینه تراکنش‌ها بیت‌کوین بیتمکس

اطلاعات منتشر شده توسط 0xB10C نشان می‌دهد هرروز در ساعت 13:08 بیتمکس اقدام به انتشار چندین مگابایت تراکنش‌های بزرگ به شبکه بیت‌کوین می‌کند. حجم این تراکنش‌ها به قدری زیاد است منجر به افزایش سریع و موقت کارمزد تراکنش‌ها می‌شود.

 

آیا صرافی بیتمکس مسئول افزایش هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین کاربران است؟

 

مدیریت صحیح این تراکنش‌ها با استفاده از استانداردهای این صنعت از افزایش کارمزدها جلوگیری می‌نماید. 0xB10C در این باره اذعان داشته است:

بیتمکس با تکیه بر استانداردهای کنونی این صنعت می‌توانست حجم تراکنش‌ها را در کیف پولش به شدت کاهش دهد. استفاده از شنور (Schnoor) و تپروت (Taproot) همراه با مجموعه‌بندی (Batching) موجب بهبود تعداد و حجم معاملات می‌شود.

ساز و کار استفاده شده در بیتمکس به‌گونه‌ای است که تمام تراکنش‌های بیت‌کوین از تخمینگر کارمزدها استفاده می‌کنند. با این روش علاوه بر اینکه هزینه کارمزدها افزایش می‌یابد زمان تائید آنها نیز افزایش پیدا می‌کند.نهایتا تاثیر آن در پایان هفته منجر به کاهش تراکنش‌ها می‌شود.

آیا صرافی بیتمکس مسئول افزایش هزینه تراکنش‌های بیت‌کوین کاربران است؟

کوین‌بیس در ماه مارس به مجموعهبندی تغییر یافت

در ادامه تلاش برای کاهش بار شبکه و هزینه‌های تراکنش‌های کاربران، کوین‌بیس مجموعه‌بندی معاملات بیت‌کوین را در ماه مارس آغاز نمود. در حال حاضر هر چند معادله تنها در یک تراکنش انجام می‌گیرد.

این نشان دهنده حداقل 50 درصد صرفه‌جویی در هزینه‌ تراکنش‌های کاربران است. این کاهش بار کوین‌بیس تاثیر مثبتی بر شبکه گذاشته است. البته این کار موجب تاخیر اندکی در انتشار تراکنش‌ها می‌شود ولی در مقابل سربار هزینه‌ای به‌صرفه است.

منبع: cryptobriefing