پیش‌بینی دو سال قبل کیم داتکام تحقق یافت


کیم داتکام (Kim Dotcom)، کارآفرین اینترنتی و فعال حوزه حقوق دیجیتال به دنبال‌کنندگانش که دو سال پیش به توصیه او بیت‌کوین خریدند تبریک گفت.

موسس وب‌سایت اشتراک فایل مگاآپلود (Megaupload)، که حالا از کار افتاده، در توئیت 17 آگوست خود کاربرانی که سرمایه‌هایشان را به طلا تبدیل کرده بودند را هم مورد تحسین قرار داد.

در آگوست سال 2018، داتکام به پیروانش پیشنهاد خرید طلا و بیت‌کوین را داده بود. وی همچنین گفته بود که دلار آمریکا بی‌ارزش خواهد شد. او سقوط اقتصادی قریب‌الوقوعی را برای آمریکا پیش‌بینی نموده است. به عقیده او تمام ارزهای سنتی از بین خواهند رفت:

“زمان سختی در انتظار ماست. اگر شما به فکر حفاظت از برخی دارایی‌های خود در برابر سقوط باشید به نفعتان است. با احتمال 100 درصد این سقوط اتفاق می‌افتد.”

یکی از کاربران توییتر، توئیت داتکام را رد نمود. به نظر این کاربر پیروان داتکام چیزی جز کاغذ بی‌ارزش به‌دست نمی‌آورند. داتکام در پاسخ به این کاربر گفت:

“احتمالا شما در اینجا تازه وارد هستید.”

علاقه داتکام به ارزهای دیجیتال کاملا معروف است. در ۲۲ اکتبر، صرافی ارزهای دیجیتال بیتفینکس اعلام کرد که پلتفرم عرضه اولیه صرافی (IEO) آنها با همکاری داتکام نوعی توکن پولی محتوای دیجیتال با نام K.im عرضه خواهد کرد.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!