قیمت بیت کوین و اتریوم مجددا افزایش یافت


قیمت بیت‌کوین روز دوشنبه توانست به بالاترین حد در ۲ ماه گذشته برسد. از سوی دیگر، پس از اعلام فعالیت صندوق سرمایه‌گذاری گری اسکیل (Grayscale) تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، قیمت اتریوم نیز به رکورد سه‌هفته‌ای خود رسید.

به گزارش کوین دسک، قیمت بیت‌کوین دیروز با ثبت رکورد ۱۱,۵۲۴ دلار، به بیشترین میزان از ۲ سپتامبر (۱۲ شهریور) رسید. در حال حاضر قیمت این ارز دیجیتال در محدوده ۱۱,۴۷۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به ۲۴ گذشته حدود ۱ درصد افزایش داشته است.

قیمت اتریوم نیز در ۲۴ ساعت گذشته با ۲.۱۷ درصد افزایش، در محدوده ۳۸۰ دلار معامله می‌شود. با ثبت قیمت ۳۸۳ دلار، اتریوم رکورد قیمت سه‌هفته‌ای خود را شکست. این رکورد پیش‌تر ۲۰ سپتامبر (۳۰ شهریور) ثبت شده بود.

جهش اتریوم همزمان با اطلاعیه شرکت مدیریت سرمایه گری اسکیل انجام شد. این شرکت اعلام کرد که صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم خود را به جمع صندوق‌هایی که تحت نظارت کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) قرار دارد، اضافه کرد. از این پس، گری اسکیل موظف است تا صورت‌های مالی خود را تسلیم این نهاد نظارتی کند. در اطلاعیه مطبوعاتی گری اسکیل آماده است:

ثبت داوطلبانه صندوق سرمایه‌گذاری اتریوم گری اسکیل را نباید به‌عنوان یک ثبت در حوزه صندوق‌های قابل‌معامله در بورس (ETF) تلقی کرد.

گفتنی است که گری اسکیل یکی از شرکت‌های تابعه گروه دیجیتال کارنسی (Digital Currency Group) است. دنیس وینوکوروف (Denis Vinokourov)، مدیر ارشد بخش تحقیقات کارگزاری بیکوانت (Biquant)، در اظهارنظری گفت:

با توجه به ارزش قفل‌شده در پلتفرم‌های دیفای (DeFi)، این خبر به احتمال زیاد باعث می‌شود که یک بار دیگر شاهد پیشی‌گرفتن عملکرد اتریوم از عملکرد بیت‌کوین باشیم.

بیت‌کوین از ابتدای سال جاری میلادی تا به اینجا رشدی ۵۹ درصدی داشته است. این در حالی است که اتریوم در مدت مشابه، ۲۰۰ درصد رشد کرده است.

هفته گذشته و پس از اعلام خبر خرید ۵۰ میلیون دلار بیت‌کوین توسط شرکت اسکوئر، قیمت بیت‌کوین و اتریوم با افزایشی بیش از ۶ درصد همراه شد.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع : coindesk

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!