چین اعضای کمیته ملی بلاکچین را معرفی کرد


زمان مطالعه: < 1 دقیقه

دولت مرکزی چین، اعضای کمیته‌ی ملی بلاکچین این کشور را معرفی کرد. این کمیته، بر روی تنظیم و تدوین استاندارد‌های صنعتی کلان برای این حوزه کار خواهد کرد.

به گزارش «The Block» و بر اساس بیانیه‌ی وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین (MIIT) در روز دوشنبه، مدیران غول‌های تکنولوژی چین، نظیر بایدو (Baidu) و تنست (Tencent) نیز در این کمیته‌ی ۷۱ نفره دیده می‌شوند.

به گفته‌ی این وزارتخانه، «کمیته‌ی فنی استاندارد‌سازی بلاکچین ملی و دفتر کل توزیع‌شده» پس از تأیید مجمع ملی مدیریت استاندارد‌سازی، فعالیت خود را آغاز کرده است.

ریاست کمیته‌ی بلاکچین، بر عهده‌ی معاون وزارتMIIT، چن ژائوزیونگ (Chen Zhaoxiong)، است. این کمیته پنج نایب رئیس دارد که همه آنها سمت‌های دولتی دارند. به عنوان مثال، یکی از این افراد، در موسسه تحقیقات ارز دیجیتال، وابسته به بانک مرکزی چین، مشغول به کار است.

مدیران شرکت‌ها و دانشگاه‌های سر‌شناسی مانند بایدو، تنسنت، هوآوی (Huawei)، دانشگاه پکینگ (Peking University)، دانشگاه چینهوا (Tsinghua University)، دانشگاه فودان (Fudan University) و … نیز سایر اعضای این کمیته را تشکیل داده‌اند.

تنسنت و شرکت‌های تابعه آن، در سال ۲۰۱۹ بیشترین ثبت اختراع را در حوزه بلاکچین داشته‌اند. از میان بیش از ۵,۸۰۰ گواهی ثبت اختراع که در سال گذشته ثبت شده‌اند، ۷۱۸ مورد، متعلق به شرکت تنسنت و شرکت‌های تابعه آن، بوده است.

لازم به ذکر است که وزارت صنعت و فناوری اطلاعات چین، تا ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت)، پذیرای باز‌خوردهای عمومی در رابطه با اعضای انتخاب‌شده خواهد بود. در بخشی از بیانیه این وزارتخانه، ضمن قرار دادن ایمیلی برای ارسال بازخوردها، عنوان شده است:

“در صورت هر گونه مخالفت، وزارتخانه تقاضا دارد تا نظرات خود را به سازمان علوم و فناوری این وزارتخانه و پست الکترونیک KJBZ@miit.gov.cn ارسال نمایید.”

منبع: theblockcrypto

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!