بازی

اِکسی‌اینفینیتی(AXS)

1AXS یک بازی کلکسیونی بر بستر اتریوم است که از سال 2018 به وجود آمد. ایده این بازی زاده‌ فکری یک گروه استارتاپی ویتنامی به نام Sky Mavis بود که به عنوان یک پروژه در مسیر تبدیل شدن به یک بازی محبوب و جذاب اتریومی قرار گرفته است.
AXS، توکن اکوسیستم اِکسی‌اینفینیتی است که در نوامبر سال 2020 منتشر شد. این توکن می‌تواند در جریان بازی معامله شود و یا از طریق بازی کردن به دست آید. در واقع تراکنش‌های داخل بازی به منظور خرید تجهیزات، زمین و … از این طریق انجام می‌شود. به بیان ساده‌تر این تراکنش‌ها به کیف پول شما متصل است و تمامی نقل و انتقالات از حساب شما کم و یا به آن اضافه می‌شود. حتی شخصیت‌های بازی را می‌توانید در کیف پول خود به عنوان NFT ذخیره و یا آن‌ها را خریدوفروش نمایید.
با نگاه اجمالی به این نوع بازی در خواهید یافت که AXS یک بازی بر اساس تکنولوژی بلاک ‌چین است که حاصل ترکیب بازی پوکامون2 و کریپتوکیتی3 است و از NFTها نیز در بازی خود استفاده می‌کند. این اکوسیستم روی بلاک‌‍ چین اتریوم ساخته شده است و توکن بومی این اکوسیستم، توکن AXSاست. در واقع بازی AXS دنباله‌رو مفهومی است که بازی کریپتوکیتی به وجود آورد.

اکسی اینفینیتی

صفحه‌‎ی وب و شروع بازی اکسی‌اینفینیتی

در اکوسیستم AXS شخصیت‌های بازی اِکسی4 نامیده می‌شوند. آنها در واقع توکن‌های NFT هستند که شما مالک آن‌ها هستید و آن‌ها را کنترل می‌کنید. شما می‌توانید این شخصیت یا در واقع همان دارایی خود را ذخیره و در کیف پول خود نگه دارید و یا آن را به یک آدرس کیف پول دیگر انتقال دهید. جدای از این مسئله، ویژگی‌های مجازی دیگر بازی مثل زمین و آیتم‌های بازی نیز همین قابلیت را دارند.

Axie

نمایی از یک شخصیت اکسی در بازی اکسی‌اینفینیتی

علاوه بر موارد ذکر شده، در این اکوسیستم افراد می‌توانند به منظور جنگیدن با هیولاهای پادشاهی AXS در داخل بازی، یک تیم تشکیل دهند. این سبک بازی مدل 5PVE است که افراد با شرایط محیطی، بازی را جلو می‌برند. حالت دیگر این بازی 6PVP است که در این حالت افراد می‌توانند با اِکسی خود به مصاف جنگ با یک بازیکن دیگر بروند، و زمانی که پیروز شوند یک دارایی به نام SLP یا همان “معجون عشق کوچک” دریافت می‌کنند که برای خلق و پرورش اِکسی‌های دیگر خود به آن نیاز دارند. به بیان دیگر برای رشد اِکسی‌های خود باید هزینه پرداخت کنند و این هزینه از طریق ارز دیجیتال 7SLP پرداخت می‌شود.

اکسی اینفینیتی

بازی اکسی‌اینفینیتی به سبک PVP

اکسی

بازی اکسی‌اینفینیتی به سبک PVE

ارز SLP در صرافی‌ها قابل خرید و فروش است و در واقع نوعی ارز دیجیتال است که به عنوان پول رایج استفاده می‌شود و قابل تبدیل به ارزهای دیگر است.
در حال حاضر با توجه به افزایش هزینه‌های این اکوسیستم برای خرید و پرورش اِکسی، ورود برای بازیکنان جدید مقداری پرهزینه و سخت شده است. به همین دلیل شبکه‌ی موازی Ronin Ethereum برای حل این مشکل راه‌اندازی شده است تا برای حل این مشکل و کاهش هزینه‌ها تلاش کند.

axs

لوگوی ارز AXS

درباره AXS

نگه دارندگان توکن Axs می‌توانند این ارز را استِیک8 کنند و پاداش استِیک کردن خود را دریافت کنند. اهداء پاداش از “خزانه انجمن” که از خریدهای داخل بازی پر می‌شود، پرداخت می‌شود. عرضه نهایی ارز Axs، 270 میلیون ارز خواهد بود که از کل این حجم مقداری به فروش عمومی، بازی کردن در شبکه، تیم Sky Mavis و به مشاوران پروژه اختصاص یافته است. تعداد توکن عرضه اولیه در اولین فروش عمومی زیر 60 میلیون توکن بود. تعداد توکن‌های منتشر شده انتظار می‌رود که تا سال 2026 افزایش پیدا کند.

موارد استفاده از توکن AXS

هدف AXS این است که تبدیل به یک بازی مشهور شود و بازیکنان بیشتری را درگیر دنیای خود کند. علاوه بر این، یک انجمن و جامعه قوی و بزرگ ایجاد کند که اکوسیستم خود را توسعه دهد و موجب رونق آن شود.
بازی AXS یک پیشنهاد جذاب برای طرفداران پوکامون و کریپتوکیتی می‌باشد تا آن‌ها را در این بازی غوطه‌ور کند. تا فوریه سال 2021 در این بازی بیش از 27000 بازیکن وجود داشت. اگر این اکوسیستم بتواند که تعداد بازیکن بیشتری را به خود جذب کند، بسیار ارزشمندتر خواهد شد.
زنجیره موازی Ronin که پیشتر قید شد به علت شرایط و هزینه بالای کارمزد به کار گرفته شده است تا به عنوان یک زنجیره موازی عمل کند، با روی کار آوردن ورژن “بازی رایگان برای همه”9 می‌تواند باعث رشد بیشتر این اکوسیستم شود.
با بازی کردن در این اکوسیستم، دو توکن AXS و SLP به دست می‌آورید که می‌توانید این توکن‌ها را در صرافی‌های مختلفی به فروش برسانید و یا تبدیل به ارز دیگری کنید. بازیکنانی در حال حاضر وجود دارند که با بازی کردن در این اکوسیستم در حال کسب درآمد هستند.

تیم AXS

AXS

تیم اکوسیستم اکسی‌اینفینیتی

ترونگ10 مدیرعامل: تمام تصمیمات کلیدی درباره محصولات، بازاریابی و هدایت شرکت توسط ترونگ انجام می‌شود. او در سن 19 سالگی، شرکت لزی11 را که فعالیت آن ارائه خدمات تجارت الکترونیکی12 در ویتنام بود را بنیانگذاری کرد و حدود 10 میلیون دلار برای استارتاپ خود جذب سرمایه کرد. زمانی که این استارتاپ به یک کسب و کار ثابت تبدیل شد، ترونگ آن را ترک کرد تا بر روی پروژه‌های سکویا13 و معاملات اِندوین14 کار کند. پس از این دو پروژه نیز تمرکز خود را بر روی پلتفرم اِکسی اینفینیتی گذاشت.

الکساندر لئونارد لارسن15 مدیر ارشد عملیات: لارسن مسئول تمام موارد مرتبط با تجارت در اِکسی‌‌‌‌‌‌‌اینفینیتی است. او همچنین عضو هیئت مدیره اتحادیه بازی‌های بلاک‌چینی است. لارسن همچنین تا سال 2018 در منطقه آسیا اقیانوسیه16 فعالیت داشته و ارتباطات بسیار خوبی با صنایع بلاک‌ چین و بازی در ویتنام، هنگ کنگ، کره جنوبی و ژاپن دارد.

تو دوان17 مدیر هنری و طراح بازی: دوان رهبری تیم هنری در ویتنام را بر عهده دارد و طراح اصلی اِکسی‌ها است. او همچنین در گذشته به عنوان مدیر طراحی در شرکت لزی فعالیت کرده است.
اندی هو18 مدیر ارشد تکنولوژی: هو مدیریت تیم مهندسی را بر عهده دارد و مسئول استراتژی فنی وعملکردهای مهندسی است. او قبلا به عنوان مهندس نرم افزار در معاملات اِندوین کار کرده و دوره‌های کارآموزی خود را در گوگل و پی پال گذرانده است.
جِفری زیرلین19 مدیر توسعه: زیرلین مسئول رشد و توسعه این پلتفرم است. او همچنین به طراحی محصول و بخش کسب و کار اکسی‌اینفینیتی نیز کمک می‌کند.

نحوه ذخیره‌سازی ارز AXS

یه علت اینکه این ارز نوعی توکن از شبکه اتریوم است، هر کیف پولی که سازگار با این شبکه باشد قادر به ذخیره‌سازی این ارز است. کیف پول‌هایی مثل تراست20 ، کوینومی21 ، اگزیدیس22 و همچنین کیف ‌پول‌های سخت افزاری مثل ترزور وان23 و نانو لجر24 از جمله این کیف ‌پول‌ها هستند.

نتیجه‌گیری

آینده توکن AXS وابسته به محبوبیت این اکوسیستم و میزان بازیکنان این پلتفرم است. این بازی در حال تکامل و پیشرفت است و فضای خوبی برای رشد دارد. همچنین با توجه به سابقه عملکردی این توکن در روند گذشته و ویژگی‌های جدید آینده جهت اضافه کردن به بازی به منظور هدف برای کسب بازیکنان بیشتر و ایجاد علاقه بیشتر، می‌توان مسیر رو به رشدی برای این اکوسیستم در نظر گرفت.


1- Axie Infinity Shard

2- Pokémon

3- CryptoKitties

4- Axies

5-  Player vs. Environment

6 – Player vs. Player

7-  Small Love Potion

8 – استیک کردن به زبان ساده یعنی شما بر اساس میزان ارز نگه‌داری شده در کیف پول و… می‌توانید پورسانت حاصل از این کار را فقط با هولد ارز دریافت کنید.

9-  Free-to-Play

10- Trung Thanh Nguyen

11- Lozi

12- E-Commerce

13- Sequoia

14- Anduin Transactions: اِندوین پلتفرمی است که به کمک معاملات بازار خصوصی آمده است و آن‌ها را سریع‌تر و امن‌تر می‌کند

15- Aleksander Leonard Larsen

16- Asia Pacific Region

17- Tu Doan

18- Andy Ho

19- Jeffrey Zirlin

20- Trust

21-Coinomi

22- Exodus

23-Trezor One

24- Ledger Nano X

منابع

• https://www.techinasia.com/

• https://vn.linkedin.com/

• https://axieinfinity.com/

• https://coinmarketcap.com/

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *