قیمت بیت‌کوین تا چند ماه دیگر از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد


رائول پال (Raoul Pal)، مدیرعامل کنونی ریل ویژن (Real Vision) می‌گوید که تأثیر واقعی همه‌گیری ویروس کرونا بر بازارهای مالی هنوز آشکار نشده است. وی در ادامه با برشمردن موانع پیش روی دارایی‌های مالی سنتی در سال پیش رو، از بیت‌کوین به‌عنوان قایق نجات در این دوره بحرانی یاد کرده است.

رائول پال، فعال کهنه‌کار وال استریت، طی توییتی با اشاره به رشد فزاینده موارد ابتلا به ویروس کرونا در سطح جهان گفته است که هم‌اکنون نزدیک به ۴۵ میلیون نفر به بیماری کووید-۱۹ مبتلا شده‌اند و از میان آنها ۱.۲ میلیون نفر جان خود را از دست داده‌اند.

پال پیش‌بینی می‌کند که افزایش شمار موارد ابتلا به ویروس کرونا در اروپا، آمریکا و کانادا باعث تشدید فشارهای اقتصادی و بی‌نتیجه ماندن سیاست‌های انبساطی دولت‌ها خواهد شد. وی بر این باور است که پیامدهای آتی همه‌گیری کرونا بیش از اوایل سال میلادی جاری، گلوی اقتصاد جهانی را خواهد فشرد. به‌گفته پال، احیای اقتصادی به این زودی‌ها رخ نمی‌دهد و ماه‌ها پس از برگزاری انتخابات و تصویب احتمالی یک بسته تحریک اقتصادی دیگر به‌طول می‌انجامد.

رائول پال: قیمت بیت‌کوین تا چند ماه دیگر از ۲۰,۰۰۰ دلار عبور خواهد کرد

پال می‌گوید که هم‌اکنون بسیاری از بازارهای مالی جهان با درک پیامدهای نامطلوب موج جدید موارد ابتلا به کووید-۱۹ به سطوح حمایت بلندمدت خود سقوط کرده‌اند. علاوه بر این، قیمت نفت، شاخص‌های بازار سهام، بانک‌های اتحادیه اروپا، یورو، پوند بریتانیا و دلار آمریکا در حال طی روندی نزولی هستند.

پال می‌گوید برای در امان ماندن از گزند تورم ناشی از تزریق پول به اقتصاد، راهکارهای معدودی پیش روی ما قرار دارد. از یک سو می‌توانیم اوراق قرضه و دلار بخریم، اما از سوی دیگر می‌توانیم سراغ بیت‌کوین برویم که حکم قایق نجات را در این شرایط دارد.

پال می‌افزاید:

“با این حال، برای تعدیل ریسک سبد سرمایه‌گذاری خود به‌دلیل اصلاحات احتمالی قیمت بیت‌کوین می‌توانید هر سه این دارایی را در این مرحله در سبد سرمایه‌گذاری خود بگنجانید.

پال در ادامه با تشریح دیدگاه مثبت خود در قبال بیت‌کوین افزود که ارزهای دیجیتال روزی جهان را می‌بلعند. وی از عملکرد ارزهای دیجیتال به‌عنوان دلیل وقوع این اتفاق در آینده یاد کرده و افزوده است که روزی فرا می‌رسد که این پدیده‌های نوظهور به‌قدری بر بازارهای جهانی مسلط خواهند شد که به‌کلی تمامی دارایی‌های دیگر را از گردونه رقابت در بازارهای جهانی حذف می‌کنند. پال خاطرنشان می‌کند:

“هرگز پیش از این در حرفه‌ام، موفق به مشاهده یک دارایی نشده‌ام که با عملکرد خیره‌کننده خود کاری کند که نگه‌داری دیگر دارایی‌ها غیرعقلانی به‌نظر برسد.

پال در ادامه می‌افزاید که ۱۴ هزار دلار تنها سد مقاومتی محکمی است که بیت‌کوین برای فتح قله ۲۰ هزار دلار پیش روی خود دارد. وی پیش‌بینی می‌کند که حداکثر در روزهای نخست سال میلادی آتی، قیمت بیت‌کوین بتواند سقف تاریخی خود را بشکند.

گفتنی است پال با استفاده از تحلیل رگرسیون روی نمودار لگاریتمی، مدلی را تهیه کرده که بر مبنای آن بهای بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۵ به یک میلیون دلار می‌رسد.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع: cryptopotato

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!