قیمت بیت‌کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بازارهای دیگر حرفی برای گفتن ندارند


زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت‌کوین با عبور از سد قیمتی ۹,۰۰۰ دلار و رسیدن به محدوده ۹,۴۰۰ دلار، گوی سبقت را از بازارهای سهام ربود. پادشاه ارزهای دیجیتال ۱۲ روز مانده به هاوینگ، در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش کوین تلگراف، قیمت بیت‌کوین صبح امروز توانست از رقم ۹,۰۰۰ دلار عبور کند. در حال حاضر هر واحد بیت‌کوین در محدوده ۹,۴۰۰ دلار معامله می‌شود. جهش بیت‌کوین باعث شده تا پادشاه ارزهای دیجیتال گوی سبقت را از شاخص صنعتی داو جونز، به عنوان یکی از اصلی‌ترین شاخص‌های سهام در دنیا، بگیرد.

 

قیمت بیت‌کوین به ۹,۴۰۰ دلار رسید؛ بازارهای دیگر حرفی برای گفتن ندارند

 

از ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) تا به اینجا بیت‌کوین چیزی بیش از ۱۳۰ درصد رشد داشته است. ۱۳ مارس قیمت هر واحد بیت‌کوین تا ۳,۸۵۰ دلار سقوط کرد. از سوی دیگر، شاخص داو جونز که ۲۳ مارس (۴ فروردین) تا رقم ۱۸,۲۱۰ دلار پایین رفته بود، در تلاش اخیرش برای رسیدن بیشینه قیمت خود چیزی در حدود ۳۶ درصد رشد کرد و توانست خود را تا محدوده ۲۴,۷۵۰ دلار بالا بکشد.

با توجه به این مسئله می‌توان گفت که بیت‌کوین بار دیگر ثابت کرد که تا به اینجای سال (میلادی)، بهترین عملکرد را در میان دارایی‌های دیگر داشته است.

همزمان با اجرای سیاست‌های فاصله‌گذاری اجتماعی در آمریکا و بسته شدن کسب‌وکارهای مختلف در نیمه ابتدایی ماه مارس، بیت‌کوین نیز ۱۲ و ۱۳ مارس را در حالی پشت سر گذاشت که قیمتش با بیش از ۵۰ درصد سقوط، به ۳,۸۵۰ دلار رسید.

شرایط برای بازارهای سهام نیز چندان تعریف نداشت و داو جونز نیز ۱۰ درصد کاهش ارزش را تجربه کرد. وضعیت قرمز بازار برای داو جونز در روزهای بعد هم ادامه داشت و این شاخص ۲۳ مارس به کف قیمت خود رسید.

پس از کف قیمت اخیر بیت‌کوین، این ارز دیجیتال توانست احیای قیمتی قابل قبولی را داشته باشد؛ تا جایی که دیروز شاهد جبران ضررهای ناشی از سقوط ماه مارس بودیم.

هاوینگ یا نصف شدن پاداش استخراج بیت‌کوین هم ۱۲ روز دیگر اتفاق می‌افتد و پس از آن عرضه بیت‌کوین نصف خواهد شد؛ به عبارت دیگر از ۱۲ روز آینده، تولید بیت‌کوین ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت.

نظرات پیرامون هاوینگ و تاثیرات آن بر قیمت بیت‌کوین متفاوت است. به عقیده برخی، هاوینگ باعث افزایش قیمت خواهد شد و برخی دیگر می‌گویند که نتایج این رویداد پیش از وقوع آن بر قیمت اثر گذاشته است و پس از هاوینگ شاهد افزایش یا کاهش چشمگیری نخواهیم بود.

به گفته برخی از متخصصین بازار، ممکن است هاوینگ پیش رو، رفتاری مانند هاوینگ‌های قبلی نداشته باشد. تنها باید منتظر ماند و دید که هاوینگ چه تاثیری بر بازار خواهد گذاشت.

منبع: cointelegraph

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!