تحلیلگر PlanB؛ قیمت بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می رسد


زمان مطالعه: < 1 دقیقه

تحلیلگر معروف ارز دیجیتال،PlanB  با به روزرسانی مدل پرطرفدار قیمت بیت‌کوین خود، پیش‌بینی جدیدی ارائه داد. او معتقد است این ارز دیجیتال می‌تواند تا سال ۲۰۲۱ به قیمت ۱۰۰,۰۰۰ دلار برسد.

وی اندیکاتور کلیدی و مهمی برای مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان عرضه کرد که نشان دهنده آغاز روند صعودی قیمت بیت‌کوین تا ۱۰۰,۰۰۰ دلار در سال ۲۰۲۱ است.

تحلیلگر PlanB در تاریخ ۳۱ می در توییتر تایید کرد که نقطه قرمز رنگ که نشان دهنده افزایش قیمت است اکنون در مدل انباشت به جریان وجود دارد.

تحلیلگر PlanB؛ قیمت بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۱ به ۱۰۰,۰۰۰ دلار می رسد

 

مدل انباشت به جریان، بیت‌کوین را مانند کالایی چون طلا یا نقره در نظر می‌گیرد و سپس ارزش موجودی کنونی آن را نسبت به مقدار استخراج شده آن ارزیابی می‌کند.

تفاوت پیش‌بینی روند صعودی بیت‌کوین، پس از هاوینگ ۱۱ میPlanB  با دیگر صاحب‌نظران در تعیین نقطه قرمز رنگ است که نشان می‌دهد این روند صعودی چه زمانی رخ خواهد داد.

مدل انباشت به جریان

بر اساس گزارش کوین تلگراف در ماه آوریل،PlanB  از مدل انباشت به جریان بین دارایی جدید خود  (S2FX) برای پیش‌بینی قیمت ۲۸۸,۰۰۰ دلاری بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۴ استفاده کرده است. همچنین هارولد کریستوفر برگر (Harold  Christopher Burger) دیگر تحلیلگر ارز دیجیتال نیز از این مدل برای پیش‌بینی قیمت یک میلیون دلاری بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۵ بهره گرفته است.

البته این مدل مخالفان خود را نیز دارد. برای مثال ویتالیک بوترین موسس اتریوم مدل انباشت به جریان را “اراجیف به صورت منطقی در آورده شده” می‌داند.

منبع: cointelegraph

3 دیدگاه

  • به نظر بنده، با در نظر گرفتن روند فعلی ارزهای دیجیتال، به طور کلی می‌توان گفت در سال 2021 نیز روند مثبت رشد ارزهای دیجیتال ادامه خواهد یافت.
    با گسترش روزافزون کاربرد این ارزها در کارهای روزمره و نیز صنایع مختلف انتظار می‌رود تقاضا برای ارزهای دیجیتال و به خصوص بیت‌کوین و اتریوم که سرآمد این حوزه هستند در سال 2021 افزایش قابل توجهی داشته باشد و این عوامل در نهایت به افزایش چشمگیر قیمت این دارایی‌های دیجیتال منجر گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *