رابطه‌ی معکوس بیت‌کوین و یوان چین

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بیت‌کوین و یوان چین با یکدیگر رابطه‌ی معکوس دارند!

بر اساس اعلام روزنامه‌ی صبح چین South China Morning Post(به‌اختصار SCMP)، ارزش بیت کوین بزرگترین ارز دیجیتال جهان در بازه‌ی زمانی ۵ می تا ۱۷ می ۲۶٫۵ درصد افزایش‌یافته و به ۷۸۷۸ دلار رسیده است. دونالد ترامپ (Donald Trump)، رئیس‌جمهور آمریکا در ۵ می اظهار داشت که تعرفه کالاهایی که از چین وارد می‌شوند را مجدداً افزایش خواهد داد.

SCMP اظهار داشت که ارزش یوان چین در شش ماه گذشته و پس از آن‌که دولت چین به تصمیم ترامپ در اعمال تعرفه‌های بالاتر بر واردات کالا‌های چینی واکنش نشان داد، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

گاریک هیلمن (Garrick Hileman)، محقق اقتصاد کلان در دانشگاه اقتصاد چین (LSE) و رئیس تحقیقات Blockchain.com اظهار داشت:

ما شاهد همبستگی قدرتمند و معکوس میان RMB و بیت‌کوین هستیم، یعنی کاهش اخیر RMB با توجه به تنش‌های تجاری ارزش بیت‌کوین را افزایش می‌دهد. Garrick Hileman

همبستگی لزوماً به معنای رابطه‌ی علت و معلول نیست

هیلمن همچنین اظهار داشت که ما ۱۰۰ درصد اطمینان نداریم که افزایش قیمت بیت‌کوین به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به تنش‌های تجاری و کاهش ارزش یوان، اتفاق افتاده است. این محقق ارز دیجیتال اظهار داشت:

همبستگی میان تنش‌های تجاری و کاهش نرخ معاملاتی RMB، لزوماً به معنای رابطه‌ی علت و معلولی نیست. این نخستین مرتبه‌ای نیست که همراه با افزایش نگرانی نسبت به ارزش یوان، شاهد افزایش ارزش بیت‌کوین هستیم. Garrick Hileman

وی افزود که «پذیرش بیت‌کوین به‌عنوان «طلای دیجیتالی» در حال افزایش است و برای محافظت در برابر خطرات مختلف که در اقتصاد کلان شاهد هستیم، استفاده می‌شود.»

منبع : cryptoglobe.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *