چرا قیمت بیت‌کوین می‌تواند در روزهای آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد؟


زمان مطالعه: 2 دقیقه

چهارشنبه (۱۰ اردیبهشت ۹۹) بیت‌کوین و دیگر ارزهای دیجیتال روند صعودی شدیدی را تجربه کردند. این جهش تا حدی بود که طی ۲۴ ساعت، بیت‌کوین از قیمت ۷,۷۰۰ دلار تا اوج ۹,۵۰۰ دلاری رسید.

به گزارش بیت‌کوینیست، این حرکت صعودی باعث شد تا ویژگی‌های فاندامنتال در بازار بیت‌کوین تغییر کند، مسئله‌ای که در نهایت موجب شد تا تحلیل‌گران بسیاری به بیان دیدگاه‌های صعودی خود بپردازند.

در کوتاه‌مدت، این احتمال وجود دارد که شاهد افزایش بیشتر قیمت بیت‌کوین و حتی رسیدن آن به سطح ۱۰,۰۰۰ دلاری باشیم. با این حال، تحلیل‌گران معتقدند که رسیدن به این سطح چندان هم ساده نیست.

در لحظه نگارش این خبر، بیت‌کوین در محدوده ۸,۸۰۰ دلاری‌ خرید و فروش می‌شود. رسیدن به این سطح قیمتی در حالی است که در هفته‌های گذشته قیمت هر واحد بیت‌کوین در محدوده ۷,۷۰۰ دلار معامله می‌شد.

جهش قیمت بیت‌کوین تا جایی پیش رفت که در مقطعی شاهد رسیدن آن به قیمت ۹,۵۰۰ دلار بودیم. پس از آن با افزایش فشار فروش، قیمت بیت‌کوین نیز با کاهش روبه‌رو شد.

یک معامله‌گر مشهور که با نام مستعار «Chase_NL» نظرات خود را در خصوص بیت‌کوین در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارد، مدعی است که نقدینگی بالا و تقاضاهای تازه می‌تواند به عنوان دو عامل تسریع‌کننده در افزایش قیمت عمل کند و حتی ممکن است بتواند آن را به ۱۰٬۶۰۰ دلاری برساند. او می‌نویسد:

هدف‌های من **۹۲ و **۹۴ دلار و رقم نجومی ۱۰.۶ هزار دلار است.

چرا قیمت بیت‌کوین می‌تواند در روزهای آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد؟

 

حتی اگر این سناریو محقق و قیمت به محدوده ۱۰٬۰۰۰ دلار وارد شود، مقاومتی شدید در این بخش وجود خواهد داشت. این مقاومت جرقه فروش گسترده را در بازار روشن خواهد کرد.

یک تحلیل‌گر مشهور دیگر در توییتر این احتمال را مورد بررسی قرار داده است. او در نموداری فرضی نشان می‌دهد که بیت‌کوین در این سطح و قبل از بازگشت به ناحیه ۸٬۰۰۰ دلاری با فروش گسترده روبه‎‌رو خواهد شد.

چرا قیمت بیت‌کوین می‌تواند در روزهای آینده به ۱۰,۰۰۰ دلار برسد؟

 

اگر این سناریو رخ دهد، از آنجا که بیت‌کوین از نظر تاریخی برای ایجاد ثبات در این ناحیه با مشکل همراه بوده است، احتمال پنج رقمی نشدن قیمت زیاد خواهد بود.

جهش کوتاه مدتی که در اواخر سال ۲۰۱۹ در بازار رخ داد، منجر به این شد که قیمت بیت‌کوین به ۱۰٬۵۰۰ دلار هم برسد و در نهایت، اواسط ماه مارس (اسفند) به ۳,۸۰۰ دلار کاهش یافت.

اگر گاوهای بازار نتوانند فشار خرید را حفظ کنند، ممکن است در آینده مجددا شاهد چنین تجربه قیمتی باشیم.

منبع: bitcoinist

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *