تنها در سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت بلاکچینی در چین تأسیس شده است


بنابر ادعای وب‌سایت لانگ‌هش (LongHash)، به‌رغم شیوع بیماری کووید-۱۹، تعداد شرکت‌‌های بلاکچینی در چین با افزایش چشم‌گیری مواجه شده و رکورد تاریخی دیگری را در سال ۲۰۲۰ به ثبت رسانده است.

لانگ‌هش، پلتفرم ارائه‌دهنده داده‌های بلاکچین و ارزهای دیجیتال، در روز ۸ اوت (۱۸ مرداد) با انتشار توییتی اعلام کرد که با وجود همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ در سال جاری، بخش بلاکچینِ چین، رشد درخورتوجهی را تجربه‌ کرده است. بنابر ادعای این شرکت، در بازه زمانی میان ماه‌های ژانویه (دی ۹۸) تا ژوییه (تیر) بیش از ۱۰,۰۰۰ شرکت بلاکچینی در چین به ثبت رسیده‌ است.

گزارش منتشرشده از سوی لانگ‌هش نشان می‌دهد که شمار شرکت‌های بلاکچین چین به‌زودی از رکورد سال ۲۰۱۷ فراتر می‌رود. در این گزارش همچنین پیش‌بینی شده است که چندان دور از انتظار نیست که در سال جاری میلادی، تعداد شرکت‌های بلاکچینی تأسیس‌شده از رکورد ۱۸,۵۰۰ واحدی سال ۲۰۱۸ نیز عبور کند و رکورد تاریخی دیگری برجای بگذارد.

آمار و ارقام لانگ‌هش نشان می‌دهد که هم‌اکنون ۸۴,۴۱۰ شرکت ثبت‌شده در حوزه بلاکچین در چین وجود دارد که از میان آنها ۲۹,۳۴۰ واحد فعال هستند. گفتنی است استان گوانگ‌دونگ در جنوب شرقی چین، میزبان بیشترین شرکت‌ها و استارتاپ‌های بلاکچینی است. استان یوننان واقع در جنوب غربی چین نیز از این نظر در جایگاه دوم قرار دارد.

آن‌طور که پیداست، بسیاری از این شرکت‌های بلاکچینی با آورده اولیه بسیار اندکی ثبت شده‌اند. آمار نشان می‌دهد که بیشینه آورده اولیه ثبت‌شده در میان این شرکت‌ها، حدودا ۵,۰۰۰ یوان یا ۷۱۷ دلار است و تنها شمار محدودی از آنها با سرمایه بیش از ۵۰,۰۰۰ یوان یا ۷,۱۵۷ دلار به ثبت رسیده‌اند.

پیش‌تر نیز رسانه‌ها گزارش دادند که دولت چین درصدد است تا با به‌کارگیری بلاکچین، خدمات کارآمدتری را به شهروندان چینی ارائه دهد. بانک مرکزی چین نیز بودجه‌ای ۴.۷ میلیون دلاری دریافت کرده است تا طی سه سال آتی، پلتفرم معاملاتی بلاکچینی خود را راه‌اندازی کند. گفتنی است چین، موافقت رسمی خود را با راه‌اندازی ۲۲۴ پروژه بلاکچینی از سوی شرکت‌های بزرگی همچون جی‌دی (JD)، والمارت و بایدو اعلام کرده است.

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!