پس از هاوینگ ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها تامین می‌شود


زمان مطالعه: 2 دقیقه

درآمد ماینرها پس از هاوینگ بیش از ۶۰ درصد کاهش یافته است. ماینرها برای باقی ماندن در عرصه ارزهای دیجیتال پس از نصف شدن پاداش بلاک، به کارمزد تراکنش‌های بیت‌کوین متکی شده‌اند.

کاهش ۶۱ درصدی درآمد ماینرها

ماینرها در تاریخ ۱۱ می، ۲۱۸۸ بیت‌کوین به دست آوردند، اما این تعداد در تاریخ ۱۲ می با ۶۱ درصد کاهش به ۸۵۲ بیت‌کوین رسید. پس از هاوینگ بعضی از ماینرها مجبور به خروج از شبکه شدند و در نتیجه، هش ریت شبکه کاهش یافت. این موضوع به افزایش حد فاصل استخراج بلاک ها منجر شد، یعنی بلاک‌های کمتری در واحد زمانی مشخص پردازش شدند و تعداد پاداش بلاک ماینرها کاهش یافت.

پس از هاوینگ ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها تامین می‌شود

مرحله مارپیچ کوچک مرگ

این مسئله‌ را می‌توان مارپیچ کوچک مرگ خواند. تنها نکته امیدبخش برای ماینرها این است که ترافیک شبکه منجر به افزایش شدید کارمزد تراکنش‌ها شده است به‌طوری که این کارمزدها از ۰.۶۲ دلار در اواخر ماه آوریل به ۵.۲۱ دلار در ۱۵ می منجر شده است. در حال حاضر، کارمزد تراکنش‌ها ۱۷ درصد درآمد ماینرها را تشکیل می‌دهد. این مقدار، بالاترین درصد درآمد ماینرها از ماه ژانویه ۲۰۱۸ می‌باشد.

پس از هاوینگ ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها تامین می‌شود

درآمد دلاری ماینرها در تاریخ 9 می با کاهش ۶۲ درصدی از ۱۹.۲۵ میلیون دلار به ۷.۸۲ میلیون دلار در تاریخ ۱۲ می رسیده است. تنظیم سختی بعدی سه روز بعد انجام خواهد شد. هرچند، محاسبات کنونی، افزایش سختی به دلیل افزایش هش ریت نسبت به قبل از هاوینگ را پیش‌بینی کرده است. البته ممکن است در آن زمان، کاهش اندکی در سختی شاهد باشیم که به حفظ ماینرها در شبکه کمک کند.

daramad miner

این احتمال وجود دارد با بلوغ بیشتر بیت‌کوین و هاوینگ، ماینرها بیشتر به کارمزدها متکی شوند. هرچند کارمزد بیشتر باعث می‌شود که جذابیت این شبکه برای کاربران کاهش یابد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *