دریافت بیت‌کوین کش به جای بیت‌کوین توسط ماشین‌های فروش خودکار در هنگ کنگ


زمان مطالعه: 2 دقیقه

ماشین‌های فروش خودکار هنگ کنگی به جای بیت‌کوین، بیت‌کوین کش دریافت می‌کنند. راجر ور (Roger Ver) از طرفداران بیت‌کوین کش می‌گوید برای دریافت بیت‌کوین کش به جای بیت‌کوین هیچ مبلغی را به این ماشین‌ها پرداخت نکرده است.

پس از ویدئویی که راجر ور از دریافت بیت‌کوین کش به جای بیت‌کوین توسط یک ماشین فروش در هنگ کنگ منتشر نمود، تون ویز (Tone Vays) یوتیوبر و معامله‌گر معروف ادعا کرد که ور به این شرکت‌ها برای عدم دریافت بیت‌کوین هزینه پرداخته است. این ادعا توسط ور تکذیب شد.

ور که از طرفداران وفادار بیت‌کوین کش است در 29 می ویدئویی در توییتر خود منتشر کرد که در آن ماشین‌های فروش در هنگ کنگ به‌جای بیت‌کوین، اتریوم، بایننس کوین، لایت‌کوین و بیت‌کوین کش را پشتیبانی می‌نمایند.

ور با اشاره به هزینه‌های بالای سکه و ترافیک شبکه در این ویدئو گفت:

“بیت‌کوین به هیچ‌وجه پذیرفته نمی‌شود”

هزینه‌های موجود و سرعت شبکه جز مواردی هستند که در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه جامعه ارز دیجیتال قرار گرفته‌اند و به دنبال آن راه‌حل‌هایی مانند شبکه لایتینگ برای کمک به مقیاس‌پذیری بیت‌کوین آمده‌اند.

تون ویز معامله‌گر معروف ارز دیجیتال در پاسخ به ویدئوی منتشر شده توسط ور، کنار گذاشته شدن بیت‌کوین را از ماشین‌های فروش ضدوبند میان ور و صاحبان این کمپانی‌ها دانست.

ویز در این باره گفت:

“سوال واقعی در این باره این است که از زمان آغاز نسخه آزمایشی تا کنون چه تعداد تراکنش انجام شده است. باید دید با بیت‌کوین کش و اتریوم چه می‌کنند”

به عقیده ویز این ماشین‌ها تا کنون هیچ تراکنشی با بیت‌کوین کش نداشته‌اند. حتی اگر تراکنش‌هایی هم وجود داشته باشد به احتمال زیاد به سرعت به پول تبدیل شوند.

ویلی وو دیگر معامله‌گر حوزه ارزهای دیجیتال در ادامه نظرات ویز گفت:

“من هم در ابتدا این‌گونه فکر کردم. چرا که دادن پول به ازای استفاده از ارزهای دیجیتالی جز بیت‌کوین در ATM  متداول است. البته این کار باعث می‌شود جای شبهه ایجاد شود که چگونه این پروژه‌ها متمرکز هستند؟”

در طی سال‌های گذشته ور بحث‌های گوناگونی با ویز در مورد مسائل مختلف داشته است. ور معتقد است که بیت‌کوین در شرایط فعلی نمی‌تواند یک پول دیجیتال باشد.

راجر ور در 30 می به کوین تلگراف گفت:

“من در بسیاری از موارد سرمایه‌گذاری انجام داده‌ام. اما هرگز سرمایه‌گذاری بر روی ماشین‌های فروش جزء موارد سرمایه‌گذاری من نبوده است. من حتی افرادی که در پشت این دستگاه‌ها هستند نمیشناسم”

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *