۵۰ بیت‌کوین متعلق به زمان ساتوشی به صرافی بیتفینکس منتقل شد


۵۰ بیت‌کوین متعلق به زمان ساتوشی ناکاموتو به یک کیف پول داغ در صرافی بیت فینکس منتقل شد. ارزش این بیت‌کوین‌ها در حال حاضر بیش از ۵۲۷,۰۰۰ دلار است.

این ۵۰ بیت‌کوین، در ماه مه سال ۲۰۱۰ و زمانی که تنها یک سال و نیم از تولد بیت‌کوین می‌گذشت، استخراج شده‌اند. مالک بیت‌کوین‌ها از آن زمان تا به حال این ارزها را انتقال نداده بود! بی‌تی‌سی‌پارسر (BTCparser)، یک ربات تلگرامی که تراکنش‌های بیت‌کوین را ره‌گیری می‌کند، انتقال این ارزها را گزارش کرده بود.

صاحب ارزها، تمام ۵۰ بیت‌کوین خود را در بیت فینکس فروخت. با فروش این بیت‌کوین‌ها، او نیم میلیون دلار سود خالص به جیب زد. به احتمال زیاد، او در سال ۲۰۱۰ پولی برای این ارزها پرداخت نکرده بود. در آن زمان به‌دلیل سختی بسیار پایین شبکه بیت‌کوین، استخراج آن بسیار آسان بود.

از آنجا که استخراج این ارزها در زمانی انجام گرفته است که ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت‌کوین، در انجمن‌های بیت‌کوین فعالیت داشت، به «بیت‌کوین‌های دوران ساتوشی» معروف‌اند. این احتمال نیز وجود دارد که مالک این بیت‌کوین‌ها در توسعه پادشاه ارزهای دیجیتال همکاری داشته است. آخرین فعالیت ساتوشی در انجمن بیت‌کوین تاک (Bitcointalk)، در تاریخ ۱۳ دسامبر ۲۰۱۰ (۲۲ آذر ۸۹) انجام گرفت.

چندی پیش و در ماه مه (اردیبهشت)، ۵۰ بیت‌کوین دیگر که در فوریه سال ۲۰۰۹، استخراج شده بودند از طریق صرافی‌های کوین بیس و بایننس نقد شد!

برخی معتقدند از آنجا که بیت‌کوین در آن زمان هنوز به محبوبیت چندانی دست نیافته بود، احتمال دارد این ارزها را خود ساتوشی یا نزدیکان او استخراج کرده باشند. جوزف یانگ (Joseph Young) در توییتر خود ضمن اشاره به تاریخ استخراج این بیت‌کوین‌ها، نوشت:

سؤال من این نیست که چه کسی ۵۰ بیت‌کوین را بعد از ۱۰ سال برای اولین بار منتقل کرده است، بلکه این است که چرا این کار را انجام داده است؟”

برخی دیگر با اشاره به الگوی استخراج بیت‌کوین‌های ساتوشی ناکاموتو اعلام کردند که این بیت‌کوین‌ها متعلق به ساتوشی نیست.

عده‌ای دیگر این انتقال و نوسانات قیمت بیت‌کوین را رویدادهایی مرتبط دانستند! به‌گفته آنها، این یک نشانه خوب است؛ چرا که این طرفدار قدیمی بیت‌کوین فکر می‌کند به‌زودی شاهد یک جهش صعودی خواهیم بود. در ماه مه، بلافاصله پس از انتقال بیت‌کوین‌های ساتوشی، قیمت این ارز دیجیتال ۷ درصد سقوط کرد. انتقال روز گذشته هم باعث سقوطی دو درصدی در قیمت بیت‌کوین شد. گفتنی است که این انتقال‌ها در گذشته ۴ بار اتفاق افتاده است و پس از هر کدام، شاهد جهشی قابل‌توجه بودیم. یکی از کاربران توییتر، ضمن اشاره به این موضوع نوشت:

“”آنها عادت دارند قبل از پامپ‌های بزرگ، بفروشند!

اعلام خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا و شکایت دادگستری ایالات‌متحده از صرافی بیت مکس، باعث شد تا انتقال این بیت‌کوین‌ها سروصدای چندانی به پا نکند. باید منتظر ماند و دید که چه اتفاقاتی منتظر ارز شماره یک بازار نشسته است.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع: decrypt

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!