۲۴٪ از واحدهای اتر روی صرافی‌ها ذخیره شده‌ است؛ ۳ برابر بیشتر از بیت‌کوین


تنها ۸.۱٪ از واحد‌های بیت‌کوین در صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شود. این در حالی است که چیزی در حدود ۲۴٪ از کل واحد‌های اتر در صرافی‌ها قرار‌ دارد.

بر اساس داده‌های منتشرشده در پلتفرم تحلیلی ویو ‌بیس (ViewBase)، تقریباً یک‌چهارم از عرضه کل اتر در صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شود.

داده‌های موجود در وب‌سایت ویو بیس نشان می‌دهد که ۲۶,۷۶۸,۲۶۰ واحد اتر در صرافی‌های ارزهای دیجیتال وجود دارد. این تعداد معادل ۲۳.۶٪ از عرضه کل اتر است که ارزشی معادل ۱۰.۳ میلیارد دلار دارد.

تقریبا ۲۶ میلیون از توکن‌های اتر در ۱۰ صرافی متمرکز نگهداری می‌شوند. صرافی کوین بیس (Coinbase) به تنهایی ۸,۵۲۱,۸۰۷ از توکن‌های اتر را در اختیار دارد که معادل ۷.۵ درصد از عرضه کل اتر است.

اتر، ارز دیجیتال شبکه اتریوم از نظر تعداد توکن‌های نگهداری‌شده در صرافی‌ها با اختلاف قابل‌توجهی از بیت‌کوین جلو‌تر است. تنها ۸.۱‍٪ از عرضه کل بیت‌کوین در صرافی‌ها نگهداری می‌شود.

ویلی وو (Willy Woo)، از تحلیل‌گران مطرح بازار ارزهای دیجیتال، اوایل این ماه اعلام کرد که معتقد است وقتی تعداد ارزهای موجود در صرافی‌ها کاهش می‌یابد، نشان‌دهنده این است که خریداران جدیدی وارد بازار شده‌اند که سکه‌ها را از بازار خارج و به کیف پول‌های سرد (Cold Wallet) خود منتقل می‌کنند.

به‌عقیده ویلی وو، کاهش نسبی تعداد واحد‌های بیت‌کوین‌ در صرافی‌ها نشانه‌ای «به‌شدت صعودی» برای بازار تلقی می‌شود.

بر اساس داده‌های موجود در وب‌سایت گلاسنود (Glassnode)، تعداد بیت‌کوین‌‌های نگهداری‌شده در صرافی‌ها در سال ۲۰۲۰ به‌شکل قابل‌توجهی کاهش یافته است و از ۲.۹۷ میلیون واحد در ماه فوریه (بهمن) به کمتر از ۲.۶ میلیون واحد در روز گذشته (۲۹ اکتبر) رسیده است.

داده‌های گلاسنود نشان می‌دهد که روزانه چیزی در حدود ۴۸۰,۰۰۰ آدرس جدید در شبکه بیت‌کوین ایجاد می‌شود. این میزان شش برابر شبکه اتریوم است که روزانه چیزی کمتر از ۸۰,۰۰۰ آدرس جدید در آن ساخته می‌شود.

شایان ذکر است که میانگین متحرک هفت ‌روزه‌‌‌ حجم خالص سرمایه ورودی به صرافی‌ها از اوایل ماه اوت (مرداد)، برای هر دو ارز بیت‌کوین و اتریوم منفی بوده است؛ این مقدار برابر است با تعداد ارزهای واردشده به صرافی‌ها، منهای تعداد سکه‌های خارج شده از آنها.

این نشان می‌دهد با وجود اینکه درصد بیشتری از عرضه کل اتر در صرافی‌‌ها نگهداری می‌شود، پیش‌بینی معامله‌گران در رابطه با هر‌ دوی این ارزها در چند ماه گذشته صعودی بوده است.

گلاسنود اما، آمار متفاوتی را در مقایسه با ویو بیس نشان می‌دهد. بر اساس داده‌های گلاسنود کمتر از ۱۶.۶ میلیون اتر (۱۴.۷٪ از عرضه کل) و تقریباً ۲.۶ میلیون بیت‌کوین (۱۴٪ از عرضه کل) در صرافی‌های ارز دیجیتال نگهداری می‌شود.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع: cointelegraph

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!