نیروگاه‌ها با رعایت تعرفه در استخراج ارز دیجیتال فعالیت کنند


زمان مطالعه: < 1 دقیقه

سخنگوی صنعت برق گفت: نیروگاه‌ها چنانچه تعرفه مصوب را عملی کنند، برای مراکز استخراج ارز دیجیتال می‌توانند فعالیت داشته باشند.

مصطفی رجبی مشهدی در پاسخ به اینکه نیروگاه‌ها می‌توانند در زمینه «استخراج ارز دیجیتال» فعالیت داشته باشند افزود: امکان این امر، مشروط به رعایت دو شرط ارسال درخواست و رعایت تعرفه مصوب برای مراکز استخراج ارزهای مجازی فراهم است.

وی اضافه کرد:

“نیروگاه‌ها در عین حال نمی‌توانند از سوخت یارانه‌ای برای استخراج بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنند.”

سخنگوی صنعت برق گفت: نیروگاهی که مستقل از شبکه باشد نیز می‌تواند با ۷۰ درصد قیمت سوخت صادراتی در این بخش فعالیت داشته باشد؛ در عین حال مستقل بودن از شبکه بسیار مهم است.

رجبی مشهدی افزود: در شرایطی که تأمین برق برای عموم مردم از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است، اجازه نخواهیم داد کسانی با استفاده نابجا از تعرفه‌هایی که برای بخش‌های کشاورزی و صنعتی پیش‌بینی شده، اقدام به تولید بیت‌کوینی کنند که ارزش آن ۱۰ هزار دلار است.

۱۴ تقاضای عمده برای ایجاد مراکز استخراج ارز دیجیتال

وی با بیان اینکه ایران از ارزان‌ترین تعرفه‌های برق برخوردار است، تاکید کرد:

“کسانی که از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوزهای لازم را دارند و بخش‌های مصوب مراکز استخراج ارزهای مجازی را رعایت کنند برای آنها برق مورد نیاز تأمین خواهد شد.”

سخنگوی صنعت برق از دریافت ۱۴ تقاضای عمده برای ایجاد مراکز استخراج ارزهای دیجیتال خبر داد و گفت:

“واحدهای ذکرشده با مصارف بیش از ۳۰۰ مگاوات که معادل مصرف سه استان کشور است، تقاضا داده‌اند که تأمین خواهد شد.”

رجبی مشهدی در عین حال بر اختصاص پاداش به معرفی‌کنندگان مراکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال تاکید کرد و خاطر نشان ساخت: کسانی که خلاف‌کاران را معرفی کنند ضمن حفظ نام و نشان آنها، پاداش تا سقف ۱۰ میلیون تومان دریافت خواهند کرد.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع : asrebank

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *