هش ریت بیت‌کوین برخلاف BCH و BSV پس از هاوینگ همچنان بالا ماند


زمان مطالعه: 2 دقیقه

در 11 می 2020 در ساعت 19:23 (UTC) با استخراج بلاک 630.000،  هاوینگ بیت‌کوین اتفاق افتاد.

هاوینگ اتفاقی است که پس از آن پاداش استخراج‌کنندگان نصف می‌شود. هاوینگ هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد این هاوینگ سومین هاوینگ پس از پیدایش بیت‌کوین در سال 2008 است.

بیت‌کوین تنها ارز دیجیتالی نیست که اخیرا دچار هاوینگ شده است. پیش از بیت‌کوین فورک‌های آن بیت‌کوین کش و بیت‌کوین SV نیز در اواخر ماه آوریل با فاصله دو روز هاوینگ را تجربه نمودند.

فورک‌های بیت‌کوین پس از هاوینگ کاهش شدیدی را در هش ریت خود مشاهده نمودند. این کاهش هش ریت‌ها به دلیل پدیده هاوینگ بوده است و ماینرهایی را که با سود اندک به فعالیت می‌پرداختند را مجبور کرد تا دستگاه‌های خود را خاموش کنند یا توان محاسباتی خود را به بلاکچین دیگری اختصاص دهند.

طبق گزارش‌های منتشر شده تنها 14 ساعت پس از هاوینگ بیت‌کوین SV، هش ریت آن از 3.06 به 1.23 اگزاهش در ثانیه کاهش یافت. یعنی چیزی حدود 60 درصد کاهش. از سوی دیگر هش ریت بیت‌کوین کش نیز تنها در 24 ساعت 80 درصد کاهش را تجربه نمود.

در آوریل 2019 کایل تورپی (Kyle Torpey) پیش‌بینی کرده بود که کاهش هش ریت یک بلاکچین امنیت آن را تهدید می‌کند. در همان زمان وبسایت  Crypto51.app پیش‌بینی کرده بود حمله 51 درصد یک ساعته به بیت‌کوین نسبت به حمله 14.400 درصد به بیت‌کوین کش هزینه بیشتری خواهد داشت.

برخلاف گذشته هش ریت بیت‌کوین پس از هاوینگ تفاوتی زیادی نداشته است. داده‌های منتشر شده توسط سایت استخراج ارز دیجیتال CoinWarz نشان می‌دهد که طی هفت ساعت پس از هاوینگ هش ریت شبکه بلاکچین بیت‌کوین از 130.47 به 122.64 اگزاهش در ثانیه تغییر نمود.

اگرچه این بلاکچین شاهد 6.01 درصد افت بوده است اما این کاهش در مقایسه با فورک‌های بیت‌کوین بسیار متفاوت است. برای تائید این امر میانگین هفت روزه از هش ریت بیت‌کوین در سایت Blockchain.com در حال حاضر عدد 120 اگزاهش در ثانیه را نشان می‌دهد و این در واقع متوسط مقدار هش ریتی است که در هفته گذشته شاهد ان بوده ایم.

البته ممکن است مقاومت ماینرهای بیت‌کوین مربوط به کارمزد بالای تراکنش‌ها باشد که بر روی تراکنش‌های این ارز دیجیتال اعمال می‌شود.

منبع: longhash

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *