حکم ورود به منزل برای ماینرهای خلافکار

زمان مطالعه: 2 دقیقه

حکم ورود به منزل صادر شد! زنگ خطر برای ماینرهای خلافکار!

محمد الله‌داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی با اشاره به فعالیت ماینر‌های بیت‌کوین در استان مرکزی، اظهار داشت «تاکنون قانون مشخصی مبنی بر تعیین نرخ برای ماینر‌ها و یا بیت‌کوین به تصویب نرسیده و به این سبب قابلیت برخورد قانونی با خارج‌کنندگان ارز مجازی از مجموعه‌ی توزیع نیرو صلب شده است.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی در ادامه‌ی صحبت‌های خود افزود:

درحال حاضر فعالان حوزه‌ی بیت‌کوین به‌صورت غیرمجاز در استان مرکزی درحال استخراج ارز مجازی هستند و در این زمینه از برق خریداری شده مختص حوزه‌ی کشاورزی و صنعتی استفاده می‌کنند، همچنین باید گفت سازمان گمرکات کشور ورود دستگاه‌های استخراج بیت‌کوین را ممنوع و این دستگاه‌ها به‌صورت قاچاق به کشور وارد می‌شوند. محمد الله‌داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی

وی همچنین تصریح کرد «براساس ابلاغیه‌ی صادر شده از مجموعه توانیر و حکم صادر شده از دادستانی، فرایند استخراج بیت‌کوین در هر محلی گزارش و مشاهده شود ضمن قطع برق براساس دستورالعمل‌های صادر شده قوانین مربوطه اعمال می‌شود.

آقای الله‌داد در ادامه افزود:

هیئت دولت درحال حاضر مسئله‌ی بیت‌کوین را مورد بررسی قرار داده و ممکن است قوانینی مبنی بر نحوه و نرخ استفاده از این فرایند تعیین شود، تاکنون تعداد ۵۰ نقطه که استخراج بیت‌کوین در آن به انجام می‌رسید، در استان مرکزی کشف و از فعالیت آن‌ها ممناعت شده است. محمد الله‌داد مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی

حکم ورود هفته‌ی گذشته صادر شده است.

وی عنوان کرد پیرو احکام صادر شده توسط شخص دادستان درحال حاضر مجموعه توزیع نیروی برق در صورت اطلاع از فعالیت ماینینگ بیت‌کوین مجوز ورود دارد، این درحالی است که در گذشته درصورت اطلاع از فعالیت تنها قادر به بررسی کنتور برق بودیم، اما اکنون می‌توانیم بطور کامل در مسئله ورود یابیم و مانع تداوم فعالیت مراکز شناسایی شده شویم.

مدیرعامل توزیع نیروی برق استان مرکزی خاطر نشان کرد درحال حاضر مدت زمان یک هفته از تاریخ صدور حکم ورود به منزل و مراکز استخراج بیت‌کوین می‌گذرد و براساس این حکم اگر به مرکزی ورود یابیم و با بررسی کنتور برق آن متوجه شویم میزان مصرف نامتعارفی به ثبت رسیده می‌توانیم نسبت به اعمال قانون و بررسی گسترده‌تر اقدام کنیم.

منبع : coinit.ir

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!