مدیرعامل و بنیان‌گذاران صرافی بیتمکس کناره‌گیری کردند


زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پس از اینکه نهادهای قانون‌گذار آمریکا صرافی بیتمکس، یکی از بزرگترین صرافی‌های بیت‌کوین جهان را به فعالیت‌های مجرمانه متهم کردند، بنیان‌گذاران این صرافی کناره‌گیری خواهند کرد.

بیتمکس در وبلاگ خود اعلام کرد بر اساس تصمیم هئیت‌مدیره هلدینگ x100، شرکت گرداننده صرافی بیتمکس، بنیان‌گذاران پلتفرم بیتمکس یعنی آرتور هیس (Arthur Hayes) و ساموئل رید (Samuel Reed) از تمام مسئولیت‌های مدیریتی و اجرایی که در سمت‌های مدیرعاملی و معاونت وجود داشت، کناره‌گیری کرده‌اند.

بر این اساس ویون خو (Vivien Khoo)، یکی از مدیران ارشد گروه x100، مدیرعامل موقت بیتمکس خواهد شد و بن رادکلیف (Ben Radclyffe)، مدیر تجاری این شرکت، با حفظ سمت وظیفه مدیریت روابط با مشتریان و نظارت بر محصولات مالی را برعهده خواهد گرفت.

آرتور هیس و ساموئل رید، در کنار بن دلو (Ben Delo)، بنیان‌گذار دیگر بیتمکس، دیگر هیچ مسئولیت اجرایی در گروه x100 نخواهند داشت. همچنین گرگ وایر (Greg Dwyer)، مدیر توسعه کسب‌وکار بیتمکس به «مرخصی طولانی‌مدت» خواهد رفت.

در اطلاعیه بیتمکس نوشته شده است:

“این تغییرات در رهبری اجرایی ما به این معنی است که می‌توانیم ضمن حفظ بالاترین استانداردهای مدیریتی، بر کسب‌وکار اصلی خود یعنی ارائه فرصت‌های معاملاتی برتر به تمام مشتریان در پلتفرم بیتمکس تمرکز کنیم.”

در روز ۱ اکتبر (۱۰ مهر) کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) و چند نهاد نظارت بر اجرای قوانین دولت آمریکا بیتمکس را به تسهیل معاملات خارج از چارچوب و دیگر فعالیت‌های مجرمانه متهم کردند.

نهاد CFTC در بیانیه خود با نام‌بردن از آرتور هیس، بن دلو و ساموئل رید اعلام کرد بیتمکس به مشتریان آمریکایی خدمات معاملاتی مشتقه غیرقانونی ارائه کرده است. پس از این اخبار، کاربران بیتمکس هزاران واحد بیت‌کوین را از این صرافی خارج کردند.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع: coindesk

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!