احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط دونالد ترامپ

زمان مطالعه: < 1 دقیقه

احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط دونالد ترامپ

به گزارش کوین تلگراف، اظهارات ترامپ نتوانست در ساعات اولیه، تأثیر چندانی بر بازار بگذارد، اما کمی بعد، قیمت بیت کوین به زیر ۱۰ هزار دلار سقوط کرد.

کروگر با انتشار مطلبی در ارتباط با احتمال ممنوعیت ارزهای دیجیتال توسط دونالد ترامپ، به بررسی جنبه‌های مختلف این تصمیم پرداخته و اظهار داشت که چنین تصمیمی می‌تواند مؤثر واقع شود.

اتخاذ این تصمیم توسط ترامپ می‌تواند باعث روی برگرداندن سرمایه‌گذاران خرد و مؤسسات کلان مالی در حوزه ارزهای دیجیتال شود که در نتیجه، بیت کوین در انزوا قرار گرفته و سرمایه‌گذاران مبتدی‌تر نیز به فکر فروش و نقد کردن بیت کوین‌های خود خواهند افتاد.

کروگر در توییتر خود نوشت:

” ترامپ می‌تواند با ممنوعیت فعالیت‌ بانک‌ها در ارائه خدمات به صرافی‌های دیجیتال، مستقیماً به سراغ کانال‌های ارتباطی ارزهای رایج و دیجیتال برود. به‌علاوه، ملزم کردن بانک‌ها به در نظر گرفتن پیش‌نیازهای سخت‌گیرانه‌تر نیز می‌تواند چنین نتیجه‌ای را به همراه داشته باشد.” 

در عمل اما، دونالد ترامپ به‌منظور ممنوع ساختن بیت کوین، به رأی کنگره نیاز داشته و در صورتی‌ که وی به‌ واسطه‌ی اختیارات ویژه ریاست جمهوری این عمل را انجام دهد، قانون‌گذاران حق نقض دستور وی را خواهند داشت. بنا بر پیش‌بینی کروگر، این احتمال وجود دارد که بیت کوین توسط دولت ایالات‌متحده ممنوع اعلام شود، اما احتمال تبدیل چنین دستوری به قانون، بسیار کم است.

این در حالی است که کروگر، چند روز پیش اعلام کرد که ترامپ سهواً، مسئله بیت کوین را وارد کارزار انتخاباتی سال ۲۰۲۰ خود کرده است. در طرف مقابل ترامپ، اندرو ینگ (Andrew Yang) دیده می‌شود که دیدگاه کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته و اعتقاد دارد که بلاک چین باید وارد بخش‌های دولتی نیز بشود.

منبع : cointelegraph.com

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *