بانک بزرگ ژاپنی از فناوری ریپل برای پرداخت‌های خود استفاده می‌کند


زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک ایهیمه (Ehime Bank)، با سابقه ۷۷ سال فعالیت در کشور ژاپن، از مانی تپ (MoneyTap) به منظور ارائه خدمات مالی رایگان، آنی و یکپارچه به مشتریان ژاپنی استفاده می‌کند. مانی تپ، پلتفرمی برای پرداخت و انتقال وجوه است که توسط ریپل و چند شرکت دیگر، بر پایه فناوری ریپل، توسعه یافته است و امکان انجام حواله‌های بانکی را به صورت ۲۴ ساعته و در تمام طول سال، فراهم می‌کند.

به نقل از نیوز لاجیکال، بر اساس اطلاعیه مطبوعاتی که توسط شرکت مانی تپ، یکی از بخش‌های هلدینگ اس‌بی‌آی (SBI) منتشر شده است، این طرح به طور کامل به سیستم سراسری بانک ایهیمه متصل بوده و خدمات‌دهی آن از تاریخ ۱۳ آوریل (۲۵ فروردین) آغاز شده است.

نرم‌افزار مانی تپ در گوشی‌های هوشمند اجرا می‌شود و به کاربران بانک‌های متصل به اپلیکیشن اجازه می‌دهد تا انتقال وجه بین بانکی را به صورت فوری و آسان انجام دهند. مانی تپ از سیستم ریپل برای انجام این انتقالات بهره می‌برد.

در این متن آمده است:

“تا زمان نگارش این متن، مانی تپ نخستین ارائه‌دهنده خدمات مالی در ژاپن محسوب می‌شود که امکان مبادلات بین بانکی آنی و مستقیم را برای کاربران فراهم کرده است.”

پس از درج شماره حساب‌های بانکی توسط کاربر، تنها کافیست از کدهای QR یا شماره تلفن همراه خود به منظور انتقال وجوه خود استفاده شود. در متن منتشرشده توسط شرکت مانی تپ، آمده است:

“قصد داریم با ادغام روش‌های تایید هویت بیومتریک مانند [استفاده از] اثر انگشت، هم تجربه کاربری (UX) و هم امنیت را به صورت یک‌جا در اپلیکیشن ارائه دهیم.”

کاربران علاقه‌مند می‌توانند با دانلود این اپلیکیشن از خدمات بانکی سطح بالا، در بستری جدید بهره‌مند شوند.

کارمزد انتقال وجوه توسط هر بانک به صورت مستقل مشخص می‌شود، اما این کارمزد برای نقل و انتقالات ارز یِن، برای تمامی بانک‌های متصل رایگان خواهد بود.

در حال حاضر، چندین بانک مختلف در حال برنامه ریزی برای استفاده از سیستم مانی تپ و مزایای منحصر به فرد آن هستند. تا به امروز، بانک‌های سومیشین اس‌بی‌آی نت بانک (Sumishin SBI Net Bank)، سوروگا (Suruga Bank) و بانک ایهیمه به این پلتفرم متصل شده‌اند.

مانی تپ نتیجه همکاری مشترک بین ریپل، هلدینگ اس‌بی‌آی و برخی دیگر از بانک‌های آسیایی است. تداوم این برنامه‌های همکاری باعث خواهد شد تا فرصت‌های بیشتری برای بکارگیری فناوری ریپل و ارز دیجیتال این شرکت (XRP) در آسیا و نقاط دیگر جهان مهیا شود.

نکته جالب دیگر اینجاست که هولدینگ اِس‌آی‌بی، در استفاده و پذیرش ریپل از دیگر رقبا جلوتر است و می‌توان این شرکت را پیشرو در این حوزه دانست.

منبع: newslogical

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!