پس از هاوینگ چه خواهد شد؟


زمان مطالعه: < 1 دقیقه

بر اساس پروتکل بیت‌کوین هر چهار سال یک‌بار پاداش استخراج بیت‌کوین نصف می‌شود.

اقتصاددانان معتقدند از آنجایی که ماینرها به ازای همان مقدار کار، پاداشی برابر نیمی از پاداش گذشته دریافت می‌کنند ممکن است ماینرها نیز نیمی از مقدار سابق بیت‌کوین عرضه کنند. با تولید تعداد کمتر بیت‌کوین و حفظ تقاضای فعلی امکان جهش قیمت این ارز دیجیتال وجود دارد.

دو روز پیش از هاوینگ، گمانه‌زنی‌ها به شدت افزایش یافته بود. بیشتر افراد معتقد بودند بیت‌کوین از کف قیمت 4500 دلار به 10000 دلار افزایش پیدا می‌کند. یعنی چیزی حدود 122 % رشد. برخلاف تمام این پیش‌بینی‌ها بیت کوین از قیمت کمی پایین تر از 10000 دلار به 8700 دلار سقوط کرد و در پی آن نهنگ‌های زیادی دارایی‌های بیت‌کوین خود را فروختند.

علیرغم تمام پیش‌بینی‌ها پس از هاوینگ هیچ اتفاق ویژه‌ای نیفتاد. درآمد ماینرها در روز گذشته از 15 میلیون دلار به 8 میلیون دلار کاهش یافت و همچنین قیمت بیت‌کوین پس از سقوط از 8900 دلار به 8416 دلار مجددا به 8900 دلار رسید.

پیش از هاوینگ مدیرعامل صرافی دلتا (Delta) اعلام کرده بود قبل از هاوینگ معاملات به شدت کاهش یافته و بسیاری انتظار دارند بیت‌کوین از سطح 11.000 دلار عبود نماید.

پس از هاوینگ مدیر این صرافی گفت به دنبال هاوینگ و کاهش هش ریت شبکه آن انتظار داریم با رقم‌های بالایی از بیت‌کوین در هفته‌ها و ماه‌های آینده مواجه شویم. وی در مصاحبه‌ای با دکریپ اظهار داشت با وجود خارج شدن برخی از ماینرها و خاموش نمودن دستگاه‌هایشان هش ریت شبکه از 120.365 به 121.038 افزایش یافته است.

منبع: decrypt

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *