پاسخ دکتر واعظی، به نامه کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر

کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر طی نامه‌ای رسمی به دکتر محمود واعظی، سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رئیس دفتر رئیس‌جمهور، خواستار پیگیری عاجل اجرایی شدن مصوبه هیئت‌وزیران در خصوص تعیین تکلیف تجهیزات استخراج ارز دیجیتال شده بود.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای دکتر محمود واعظی

رییس دفتر محترم رئیس‌جمهور و سرپرست نهاد ریاست جمهوری

با سلام و احترام؛

ضمن تشکر از حسن ظن و توجه حضرتعالی به تکنولوژی‌های نوین ارزآور به ویژه صنعت رمزارز و فناوری‌های بلاکچین، به استحضار می‌رساند متاسفانه مصوبه شماره ۳۹۲۲۸/ت۵۷۳۷۳، مورخ 15/۰۴/1399 هئیت محترم وزیران در خصوص تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمزارز موجود در کشور که متضمن شروع فعالیت‌های قانونی و جلوگیری از فعالیت‌های غیرقانونی است، تاکنون پس از گذشت چهار ماه، آیین‌نامه اجرایی مصوبه مذکور توسط ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز ابلاغ و اجرا نگردیده و به تبع آن فعالیت‌های مرتبط یا توقیف گردیده و یا بخشی از آن توسط نهادهای مرتبط با برخوردهای قضایی و انتظامی متوقف می‌شود.

مستدعی است با عنایت به توانمندی‌های بالای این صنعت در امر اشتغال ارزآوری و پشتیبانی از پول ملی، مقرر فرمایید هرچه سریع‌تر نسبت به اجرایی شدن مصوبه مذکور اقدام عاجل صورت پذیرد و جلوی خسران بیشتر برای کشور، دولت و فعالین بخش خصوصی گرفته شود.

سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور به‌عنوان متولی این حوزه و پل ارتباطی بین بخش خصوصی و حاکمیتی آمادگی خود را برای همکاری با نهادهای محترم رگولاتور و همچنین ارائه و اجرای طرح ساماندهی فعالان حوزه استخراج رمزارز،  مدیریت سامانه‌های تولیدی رمزارز و ارائه کلیه راهکارهای مورد نیاز و رفع مشکلات احتمالی در اجرای طرح مذکور را اعلام می‌دارد.

پاسخ دکتر واعظی، به نامه کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر جهت تعیین تکلیف تجهیزات استخراج ارز دیجیتال

پاسخ نامه دکتر محمود واعظی سرپرست نهاد ریاست جمهوری و رئیس دفتر رئیس‌جمهور به نامه کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر داده شد. در این نامه از ریاست محترم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز، جناب آقای مویدی خرم آبادی، خواسته شده است نسبت به اجرایی شدن مصوبه هیئت‌وزیران مبنی بر تعیین تکلیف تجهیزات استخراج ارز دیجیتال موجود در کشور اقدام صورت گیرد.

متن نامه به شرح زیر است:

جناب آقای مویدی خرم‌آبادی

رئیس محترم ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز

سلام ‌علیکم

به پیوست تصویر نامه ۲۷۸/ ص ک /۹۹ مورخ 12/08/1399 دبیرکل محترم سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور و ضمائم آن در خصوص «درخواست اجرایی شدن مصوبه مربوط به تعیین تکلیف تجهیزات استخراج رمز ارز موجود در کشور» برای اقدام لازم ارسال می‌شود.

پاسخ دکتر واعظی، به نامه کمیسیون بلاکچین و رمزارز نصر جهت تعیین تکلیف تجهیزات استخراج ارز دیجیتال

بسیاری از فعالان صنعت ماینینگ در انتظار اجرایی شدن این مصوبه بودند، امید است با دستور رئیس محترم دفتر ریاست محترم جمهوری هر چه زودتر مفاد مصوبه هیئت‌وزیران اجرایی شود.

[spacing desktop_height=”20″ mobile_height=”20″ smobile_height=”20″]

منبع: کمیسیون رمزارز و‌ بلاکچین نصر

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!