پرنوسان‌ترین زمان برای قیمت بیت‌کوین

زمان مطالعه: 2 دقیقه

ساعت ۱ بعد از نیمه شب، پرنوسان‌ترین زمان برای قیمت بیت‌کوین

طبق تحقیقات منتشر شده توسط این شرکت در روز ۱۷ام جولای، از سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۹ ما شاهد آن هستیم که بالاترین و پایین‌ترین نقاط ثبت قیمت روزانه‌ی بیت‌کوین در ساعت ۱ بعد از نیمه شب به وقت جهانی رخ داده است.

لازم به ذکر است که تحقیقات شرکت LongHash براساس آرشیو قیمت رمزارز جمع‌آوری شده از صرافی بزرگ و کیف‌پول آمریکایی Coinbase بدست آمده است.

این شرکت داده‌های رمزارزی مربوط به قیمت بیت‌کوین از تاریخ ۶ام جولای ۲۰۱۷ تا ۲ام جولای ۲۰۱۹ جمع‌آوری کرده و تغییرات قیمت و نقاط بالاترین قیمت و پایین‌ترین قیمت را در ساعات مختلف مورد تجزیه و تحلیل قرار داده است. شرکت LongHash با مقایسه‌ی قیمت بیت‌کوین در ساعت‌های مختلف روز، به نتایج فوق دست یافت.

شرکت LongHash در نهایت به این نتیجه رسید که ساعت ۱ بعد از نیمه شب بیشترین میزان فعالیت‌های بازار رمزارزی رخ می‌دهد، و دلیل احتمالی این موضوع نیز ظاهرا تقاطع ساعات مبادله در آسیا و آمریکای شمالی می‌باشد.

ساعت شلوغی…

محققان LongHash اعلام کرده‌اند که این ساعات احتمالا زمانی از روز هستند که به احتمال زیاد مبادله‌گران غربی و آسیایی به صورت همزمان فعالیت‌های رمزارزی و مبادلاتی دارند. در ادامه گفته شده که ساعت ۱ بعد از نیمه شب به وقت جهانی یا UTC در واقع ساعت شروع روز‌های کاری در آسیا و شروع عصر در آمریکای شمالی است. کمپانی LongHash همچنین توضیح داده است «همانطور که مبادله‌گران آسیایی به اخبار صبح همان روز واکنش نشان می‌دهند، مبادله‌گران آمریکای شمالی نیز همچنان بیدار هستند که به این واکنش‌ها پاسخ دهند».

در همین حین، لازم به ذکر است که بیت‌کوین پس از سقوط ارزش روز ۱۶ام جولای، امروز باز هم توانست از نقطه‌ی حمایتی ۱۰ هزار دلار عبور کرده و هم اکنون با قیمت ۱۰۶۰۱ دلار در بازار‌های جهانی عرضه شود.

منبع : cointelegraph.com

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!