رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال

زمان مطالعه: 2 دقیقه

رئیس سازمان فناوری اطلاعات: استراتژی ما به رسمیت شناختن ارز دیجیتال است

امیر ناظمی رئیس سازمان فناوری اطلاعات طی تازه‌ترین مصاحبه‌ی خود با بیان اینکه به رسمیت شناختن ارز دیجیتال یکسری الزامات دارد که آن الزمات باید رعایت شود، توضیح داد که «وزارت ارتباطات هشت ماه پیش تقاضای خود را در رابطه با این موضوع به دولت داده است و این تقاضا به جلسات کمیسیون‌های دولت رفت و نهایتا در هیات وزیران مطرح شد که با آن موافقت نشد و بار دیگر به کمیسیون‌ها برگشت.

ناظمی با اشاره به جلسه‌ی کمیسیون اقتصاد گفت:

” در جلسه‌ی کمیسیون اقتصاد که دوشنبه هفته‌ی گذشته برگزار شد و اغلب وزرای مرتبط با موضوع و معاون‌های آن‌ها حضور داشتند، پیشنهادات ما برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال یک بار دیگر مطرح شد. “

به گفته وی؛ چند چالش در بخش‌های مختلف پیش روی صنعت ارز دیجیتال وجود دارد که یک بخش آن اقتصادی و مربوط به وزارت اقتصاد و امور دارایی است.

ناظمی در ادامه صحبت‌های خود افزود:

در جلسه روز دوشنبه آقای دژپسند وزیر اقتصاد و امور دارایی، نگاه مثبتی به پیشنهادات ما داشتند. همچنین بخش مهم دیگر مربوط به بانک مرکزی است که آقای همتی نیز موافق کلیات پیشنهادات در این زمینه بودند. “

وی با تاکید بر اینکه در این زمینه بیشترین مشکل را با وزارت نیرو داریم، اظهار کرد «در همان جلسه با آقای اردکانیان نیز صحبت کردیم، اما به بررسی همه بندها نرسیدیم و ادامه مباحث به جلسه هفته آتی کمیسیون موکول شد.

ناظمی ابراز امیدواری کرد که پس از جمع بندی موضوع در جلسه هفته آتی کمیسیون پیشنهادات وزارت ارتباطات به هیات وزیران برود.

ماینینگ در ساعات غیر پیک

رئیس سازمان فناوری اطلاعات با تاکید بر اینکه « پیشنهادات ما برای به رسمیت شناسی ارز دیجیتال چند مبنای اصلی دارد »، ادامه داد که « یکی از این مبناها استخراج ارز دیجیتال در ساعات غیر پیک است ».

ناظمی ادامه داد « مبنای دیگر این است که در ساعات غیر پیک و در یک بازار رقابتی قیمت برق بدست آید نه اینکه که یک قیمت مشخص برای آن تعیین شود، به عبارت دیگر نیروگاه‌ها اجازه داشته باشند برق با قیمت رقابتی، نه قیمت شبکه و معین به متقاضیان بفروشند »

وی همچنین تصریح کرد:

” در پیشنهاد ما قیمت برق را بازار عرضه و تقاضا تعیین می‌کند، چراکه اگر قیمت معین باشد رقابت‌پذیری از این فعالیت گرفته می‌شود، به عبارت دیگر عرضه بر اساس تقاضا صورت می‌پذیرد و برق مازاد در ساعات غیر پیک با قیمت رقابتی عرضه می‌شود و طرف تقاضا نیز امکان انتخاب دارد.”

ناظمی همچنین تسهیل سرمایه‌گذاری در قسمت نیروگاهی یا هر منبعی که بتواند به استخراج ارز دیجیتال کمک کند را از دیگر مبناهای پیشنهادات وزارت ارتباطات عنوان کرد. وی در رابطه با این موضوع تاکید کرد که « موارد ذکر شده پیش فرض‌های ما هستند که اگر وزارت نیرو بپذیرد فکر می‌کنیم مشکلی در زمینه استخراج ارز دیجیتال در کشور وجود نداشته باشد ».

منبع : coinit.ir

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!