با بالا رفتن قیمت بیت‌کوین دستگاه های قدیمی استخراج بیت‌کوین سودآور شدند


زمان مطالعه: < 1 دقیقه

پس از دو ماه بیت‌کوین بار دیگر قیمت 9000 دلار را دید. با بالا رفتن قیمت این ارز دیجیتال حتی دستگاه‌های ماینینگ قدیمی که منسوخ شده‌اند نیز برای مدتی کوتاهی سودآور شدند.

بر اساس شاخص سودآوری استخراج، با بررسی استخرهای PoolIn و F2Pool دستگاه‌های قدیمی Bitmain’s AntMiner S9 یا Canaan’s Avalon A851 هم اکنون می‌توانند با هزینه برق 0.05 دلار در هر کیلو وات ساعت (kWh) حاشیه سود ناخالص 10 تا 20 درصد داشته باشند.

افرادی که برای بهبود راندمان دستگاه‌هایشان دو دستگاه S9 را با هم ادغام نمودند و یا ولتاژ را کاهش داده‌اند تا 30 الی 40 درصد در قیمت کنونی بیت‌کوین میتوانند حاشیه سود داشته باشند.

بر اساس گزارش کوین دسک با آغاز فصل باران در چین (گفته می‌شود بیش از 70 درصد بیت‌کوین‌های تولید شده در این کشور استخراج می‌شود) میزان تولید برق افزایش می‌یابد. با افزایش تولید برق نیروگاه‌ها هزینه‌های برق زیر 3 سنت در هر کیلو وات ساعت می‌رسد.

در صورت ثابت باقی ماندن قیمت بیت‌کوین در این بازه پس از هاوینگ و تغییر تعداد روزانه بیت‌کوین‌های استخراج شده از 1800 واحد به 900 واحد باز هم دستگاه‌های قدیمی مانند S9 با سود کمی باقی می‌مانند.

در همین حال، ماشین‌های پرچمدار تولید مانند Bitmain’s AntMiner S17 و S19 و همچنین سری MicroBT’s WhatsMiner M20 و M30 می‌توانند بازده‌ای بیش از 60 درصد در شرایطی که قیمت برق میانگین 5 سنت در هر کیلو وات ساعت داشته باشند نیز بدست آورند.

دیمیتری اوشاکوف (Dmitrii Ushakov)، مدیر ارشد بازرگانی BitRiver گفت:

“بازگشت قیمت مجدد بیت‌کوین موجب بازگشت ماینرهایی شد که به دلیل نگرانی از سودآوری از این حرفه کناره‌گیری نموده بودند.”

وی در ادامه گفت:

“پس از هاوینگ، ما معتقدیم که محدودع قیمت 3 تا 4 سنت برای ادامه سودآوری ماینرهای S9 مناسب است.”

منبع: coindesk

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *