بر اساس اطلاعات گوگل، تب تند هاوینگ بیت‌کوین خاموش شده است


زمان مطالعه: 2 دقیقه

الگوهای جستجوی بیت‌کوین در حالی‌که قیمت آن در محدوده ۹,۵۰۰ دلار در حال نوسان است، روندی نزولی داشته‌اند. به عبارتی هاوینگ دیگر بحث روز جامعه بیت‌کوین نیست.

به گزارش کوین تلگراف، با گذشت بیش از سه هفته از هاوینگ، جستجوها در مورد بیت‌کوین حال به همان سطحی رسیده که آخرین بار به‌ هنگام روند بهبود قیمت پس از سقوط ماه مارس (اواخر اسفند) در آن قرار داشت.

بر اساس داده‌های گوگل ترندز در تاریخ ۳۰ می (۱۰ خرداد)، میزان جستجوهای گوگل به اندازه‌ اواسط ماه آوریل (اواخر فروردین) بوده است. در آن زمان، قیمت بیت‌کوین طی تنها سه هفته از ۶,۸۰۰ دلار به بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار دست یافت.

صد البته رویداد هاوینگ، که در بحران جاری اقتصادی در سراسر جهان اتفاق افتاد، باعث افزایش گسترده علاقه به بیت‌کوین شده است.

در حالی که روند افزایشی قیمت بیت‌کوین از ۶,۸۰۰ دلار شروع شده و اوج گرفته بود، چند روز قبل از هاوینگ متوقف شد و قیمت این ارز دیجیتال بار دیگر سقوط کرد. البته این درحالی افتاد که بازارها برخلاف احساسات کلی سرمایه‌گذاران، بر اساس تجربیات گذشته پس از نصف‌شدن پاداش استخراج‌کنندگان شاهد افت قیمت نبود.

اکنون و بعد از گذشت سه هفته، به نظر می‌رسد که بازار در حال بازگشت به حالت طبیعی خود است. همچنین اندیکاتورهای مختلف نوید به شروع مرحله‌ای جدید و صعودی برای بیت‌کوین دارند.

بر اساس اطلاعات گوگل، تب تند هاوینگ بیت‌کوین خاموش شده است

 

نوید افزایش قیمت همراه با نشانه‌هایی از آرام‌ گرفتن ابزارهایی مانند شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال دیده می‌شود. این شاخص با استفاده از چندین عامل، احساسات کلی بازار را ارزیابی می‌کند.

شاخص ترس و طمع ارزهای دیجیتال که همراه با نوسانات قیمت، از «ترس شدید» به «طمع» رسیده بود، به نظر می‌رسد که حالا در محدوده «خنثی» ثابت مانده است.

علاوه بر این، موجودی بیت‌کوین صرافی‌ها در کم‌ترین میزان خود پس از دسامبر ۲۰۱۸ (آذر ۹۷) قرار دارد، یعنی درست در زمانی که قیمت به کف رسیده بود. این مورد نیز می‌تواند نشانه دیگری مبنی بر عدم تمایل سرمایه‌گذاران به فروش در کوتاه‌مدت باشد.

بر اساس اطلاعات گوگل، تب تند هاوینگ بیت‌کوین خاموش شده است

 

از نظر پازیتیو کریپتو (Positive Crypto)، تحلیل‌گر ارزهای دیجیتال، تمام بازه زمانی از اوج قیمت بیت‌کوین در دسامبر ۲۰۱۷ (دی ۹۶) تاکنون در واقع یک «ساختار تثبیت قیمت» بوده است. به عقیده این تحلیل‌گر، حال پس از طی روند نزولی ۹۰۰ روزه، زمان اوج‌ گرفتن قیمت فرا رسیده است.

منبع: cointelegraph

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *