مدیرعامل توانیر: طرح «برق امید» فرصتی برای استخراج ارزهای دیجیتال است


طرح برق امید فرصتی برای صنعت ماینینگ

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران با بیان اینکه طرح برق امید فرصت خوبی برای توسعه صرفه‌جویی در کشور است، گفت: اجرای این طرح می‌تواند باعث رونق صنایع و به‌کارگیری برق صرفه‌جویی شده حاصل از این طرح در استخراج ارز دیجیتال شود.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از پایگاه خبری شرکت مادرتخصصی تولید، انتقال و توزیع نیروی برق ایران (توانیر)، محمد حسن متولی زاده افزود:

“طرح «برق امید» فرصتی برای فعال شدن شرکت‌های استارتاپی و استخراج‌کنندگان ارز دیجیتال است و با توجه به قوانین و مصوبه‌های جدید، شرکت‌های استارتاپ می‌توانند با سرمایه‌گذاری در کاهش برق مصرفی مشترکان خانگی، از میزان برق صرفه‌جویی برای استخراج ارز دیجیتال بهره بگیرند که باعث کاهش هزینه‌های استخراج این نوع ارز نیز خواهد شد.

وی ادامه داد:

سیاست‌های تشویقی و تنبیهی در همه جهان برای مشترکان برق در نظر گرفته می شود، بر این اساس در وزارت نیرو طبق تجربه سال‌های گذشته، سیاست‌های تشویقی بکار گرفته شد و درهمین راستا برای صنایع و کشاورزان پاداش‌هایی اختصاص یافت که در صورت جابهجایی بار مصرفی خود (در ساعت‌های گرم ۴ ماه خرداد تا شهریور) از این پاداش‌ها بهره‌مند می‌شوند.

متولی زاده اعلام کرد:

“سال گذشته در قالب همین سیاست‌های تشویقی ۳۵۰ میلیارد تومان پاداش به صنایع اختصاص یافت و کشاورزان نیز در صورت همکاری در این طرح و استفاده نکردن از برق در ۴ ساعت گرم روز، از ۲۰ ساعت برق رایگان بهره‌مند شدند.

مدیرعامل توانیر گفت:

“پیک مصرف برق در اثر این سیاست‌ها و در دوسال متوالی تنها با یک درصد رشد و بدون مشکل سپری شد.

وی درباره طرح «برق امید» گفت:

“طرح برق امید مخصوص مشترکان خانگی است و الگوهای آن نیز از عملکرد خود مردم در سال‌های گذشته استخراج شده است.

متولی زاده ادامه داد:

“به‌طور متوسط در کل کشور حدود ۳۰ درصد از مشترکان برق در محدوده کم مصرف، ۱۵ درصد پرمصرف و ۵۵ درصد در محدوده خوش مصرف هستند، اما این تقسیم‌بندی ارتباطی به محدوده جغرافیایی یا درآمد خانوار ندارد بلکه بر اساس میزان مصرف برق آنها شکل گرفته است.

مدیرعامل توانیر افزود:

“تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق درطرح «برق امید» برای مشترکان کم مصرف در نظر گرفته شده است.

وی خاطرنشان کرد:

“بیشترین میزان مصرف برق در خانوارها به‌طور معمول به یخچال، سیستم روشنایی و وسایل صوتی و تصویری تعلق دارد و در صورتی که خانوارها نحوه استفاده بهینه از این وسایل را رعایت کنند، می‌توانند در گروه کم‌مصرف‌ها قرار گرفته و از تخفیف در نظر گرفته شده بهره‌مند شوند.

متولی زاده میانگین مصرف برق مشترکان خانگی کل کشور را ۱۵۷ کیلووات ساعت در ماه عنوان کرد و گفت:

“مشترکانی با این میزان مصرف در گروه‌های خوش‌مصرف طبقه‌بندی می‌شوند اما مشترکانی که تا ۱۰۰ کیلووات ساعت مصرف داشته باشند، می‌توانند از تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق بهره مند شوند.

مدیرعامل توانیر در عین حال «برق امید» را طرحی برای همه طبقه‌های مصرف برق دانست و گفت:

“با توجه به اینکه تعرفه‌های برق پلکانی است، حتی مشترکان پر مصرف نیز می‌توانند با رعایت نکات مدیریت مصرفی، از افزایش مصرف برق جلوگیری کنند و با ورود به طبقه خوش مصرف‌ها، بهای کمتری برای برق بپردازند.

وی ادامه داد:

“در طرح «برق امید» تا زمانی که مشترکان مصرف خود را در حد الگوهای تعیین شده حفظ کنند، مشمول تخفیف ۱۰۰ درصدی بهای برق خواهند شد.

متولی زاده افزود:

“پیامک‌هایی تا پایان مهرماه برای مشترکان ارسال خواهد شد تا نسبت به گروه مصرفی که در آن قرار گرفته‌اند، آگاهی پیدا کنند و البته با آموزش های مستمر، سعی خواهد شد راهکارهای تغییر و کاهش پله مصرفی هم ارائه شود.”

منبع: arzdigital

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!