علی میزانی اسکویی: قیمت بیت‌کوین تا پایان سال 2021 به 200 تا 300 هزار دلار می‌رسد (یاهو فایننس به اشتباه پایان ۲۰۲۲ درج کرده است)

علی میزانی

زمان مطالعه: 4 دقیقه

بیت‌کوین یک سرمایه‌ جایگزین برای سرمایه‌گذاران است

به دنبال گسترش کووید-19 و کاهش نرخ سود بانک‌ها و افزایش نوسانات بازارهای سرمایه، سرمایه‌گذاران برای حفظ ثروت خود و ایجاد تنوع در آن، جذب شکل جدیدی از دارایی‌ها شدند. این دسته جدید با طبقه‌بندی‌های رایج دارایی‌ها مانند سهام، پول نقد و … کاملا تفاوت دارد. یکی از این دارایی‌های جایگزین که نسبت به ریسک آن، پتانسیل بالایی دارد ارزهای دیجیتال هستند.

بر اساس نظرسنجی که توسط سازمان مشاوره مالی deVere Group، بر روی 700 نفر از افرادی که دارای ثروت قابل‌توجهی هستند صورت پذیرفته، 73 درصد از پاسخ‌دهندگان روند تغییر ارزهای دیجیتال را صعودی دیده‌اند. این در حالی است که در سال 2019 این آمار عدد 68 درصد را نشان می‌داد.

آینده بیت‌کوین و پیش‌بینی قیمت آن

بر اساس پیش‌بینی برخی از تحلیلگران اقتصادی، ورود سازمان‌های پولی به عرصه ارزهای دیجیتال باعث تغییرات عظیمی در آینده خواهد شد.

همچنین، این احتمال وجود دارد که ارز دیجیتال وارد بازار نزدک (Nasdaq) شود، که در صورت تحقق آن، اعتبار بلاکچین و کاربردهای آن به عنوان یک جایگزین مناسب برای ارزهای سنتی افزایش می‌یابد.

اگرچه پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین (BTC) ریسک بالایی دارد، اما همواره این امر مورد توجه تحلیلگران و سرمایه‌گذارانی است که به دنبال کسب سود هستند.

ارزش بیت‌کوین لحظه‌به‌لحظه و روزانه توسط بازاری تعیین می‌شود که هیچ‌گاه تعطیل نیست. از آنجایی که ارزش ارزهای دیجیتال توسط بازار آزاد مشخص می‌شود در نتیجه با چالش‌های بزرگی پیرامون نوسانات بازار مواجه است که غالبا سایر ارزها با آن روبرو نیستند.

پیش‌بینی قیمت، یک هدف همیشگی در بازار ارزهای دیجیتال است. در نتیجه کسانی که به دنبال کسب سود بیشتر هستند باید دانش کافی را از این بازار کسب نمایند.

پیش‌بینی علی میزانی اسکوئی: قیمت بیت‌کوین در 2020، به 20 هزار دلار می‌رسد

علی میزانی اسکوئی (بنیان‌گذار FiCAS AG در سوئیس) قیمت بیت‌کوین را از سال ۲۰۱۶ که فقط 900 دلار ارزش داشت پیش‌بینی می‌نمود.

در آن سال آقای میزانی رشد 4 هزار دلاری قیمت بیت‌کوین را ظرف چند ماه متصور شدند. در تاریخ 13 آگوست 2017 پیش‌بینی وی به واقعیت پیوست و بیت‌کوین به ارزش 4023 دلار رسید. با رسیدن بیت‌کوین به این قیمت، آقای میزانی بار دیگر به ارائه تحلیل خود پرداخته و  قیمت چهار ماه آینده این ارز دیجیتال را 18 هزار دلار دیدند.

آقای میزانی در بخشی از مصاحبه زنده خود با شبکه 5 صدای سیمای ایران گفت:

«قیمت بیت‌کوین در هفته‌های آینده سقوط می‌کند ولی ظرف دو سال آینده به یک و نیم برابر بالاترین قیمت تاریخی خود می‌رسد.»

آیا انتخابات ریاست جمهوری امریکا قیمت بیت‌کوین را افزایش داده است؟

چند هفته بعد قیمت بیت‌کوین به سرعت کاهش یافت و در آوریل 2018 به زیر 7 هزار دلار رسید. همچنین به دنبال آن در 12 دسامبر 2018 پیش‌بینی آقای میزانی بار دیگر به وقوع پیوست و بیت‌کوین 3378 دلار را لمس نمود.

پیش‌بینی‌های صحیح علی میزانی از قیمت بیت‌کوین

پیش‌بینی بعدی آقای میزانی رسیدن قیمت بیت‌کوین به بازه 7 تا 9 هزار دلار بود.

او در یازدهم آوریل 2019 در ادامه پیش‌بینی‌های خود گفت:

«قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2019 به بازه 7 تا 9 هزار دلار خواهد رسید.»

با نزدیک شدن به پایان سال 2019، قیمت این ارز دیجیتال چیزی در حدود 7300 دلار در بازار بود. درستی این پیش‌بینی‌ها در حالی بوده است که بسیاری از افراد صاحب‌نام در حوزه تحلیل مقادیری به دور از این اعداد را می‌دیدند. قیمت بیت‌کوین در پایان سال 2019 با عدد 7240 دلار بسته شد که دقیقا با پیش‌بینی آقای میزانی مطابقت داشت.

اطلاعات بیشتر درباره علی میزانی اسکویی

علی میزانی، یک محقق، مخترع و آینده‌نگر است که مدیریت یکی از پردرآمدترین سبدهای سرمایه‌گذاری ارز دیجیتالی دنیا را بر عهده دارد. وی بنیان‌گذار شرکت FiCAS AG (شرکت تخصصی مشاوره سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال تحت نظارت کشور سوئیس) است. این شرکت خدمات مشاوره‌ای در زمینه سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد تا دسترسی به این صنعت تسهیل شود. همچنین آقای میزانی بنیان‌گذار ” Bitcoin Capital Active ETP” هستند. این محصول قابل تجارت، نمایانگر یک ETP ارز دیجیتالی با مدیریت فعال می‌باشد که شامل بیت‌کوین و 14 آلت‌کوین برتر مانند اتر (ETH) است.

این ETP بدون درگیری سرمایه‌گذاران به‌راحتی قابل تبدیل به ارزهای فیات است. این محصول که اولین ETP فعال ارز دیجیتال در جهان است هم اکنون در SIX Exchange قابل معامله است.

 آینده بیت‌کوین

اخبار پیرامون بیت‌کوین، این روزها در تمام محافل جریان دارد، اما این در حالی است که تازه آغاز انقلاب ارزهای دیجیتال است. انقلاب واقعی بازارهای مالی، زمانی به وقوع می‌پیوندد که بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال به جریان اصلی تبدیل شوند.

آقای میزانی روند تغییرات بیت‌کوین را رو به افزایش می‌بیند. در زمان نگارش این مقاله قیمت بیت‌کوین 16 هزار دلار است و بسیاری از تحلیلگران فکر می‌کنند که انتخابات 2020 ایالات‌متحده ممکن است بر این قیمت اثر بگذارد. اما از نظر آقای میزانی این یک روند طبیعی است که چه با وجود انتخابات و چه بدون آن، قیمت بیت‌کوین بدون شک افزایش خواهد یافت.

آقای میزانی قیمت بیت‌کوین را تا پایان سال 2020 در بازه 18 تا 20 هزار دلار پیش‌بینی کرده بودند که این تحلیل نیز به واقعیت بدل شد. اما خبر خوب این است که این قیمت پایان راه نیست. بر اساس پیش‌بینی صورت گرفته توسط آقای میزانی قیمت بیت‌کوین تا پایان دسامبر 2021 و مارچ 2022 به 200 تا 300 هزار دلار خواهد رسید.

کلام آخر

از دید عموم، آینده ارزهای دیجیتال هنوز پر از سوال است. در حالی که طرفداران این صنعت پتانسیل بی‌حدوحصری برای آن می‌بینند، منتقدان فقط جنبه ریسک را مورد توجه قرار می‌دهند.

مدیریت ریسک، اولین موردی است که در ورود به بازار ارزهای دیجیتال باید مورد توجه قرار گیرد. سرمایه‌گذاران این حوزه پیش از ورود به آن باید بدانند که ارز چیست و سناریوهای از پیش تعیین شده برای آن داشته باشند. ETP فیکاس که قبل‌تر مورد بررسی قرار گرفت؛ به عنوان یک محصول قابل معامله جهت مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری بر روی ارزهای دیجیتال بسیار مفید است.

منبع: یاهو فایننس

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!