مدل پیش‌بینی قیمت انباشت به جریان (S2F) همچنان با ادامه مسیر خود از رويت آخرین نقطه قرمز برای ماه اوت (مرداد) خبر می‌دهد.

مدل انباشت به جریان، زاییده افکار تحلیل‌گری است که در توییتر با نام کاربری پلن‌بی (PlanB) شناخته می‌شود. این مدل که ابتدا در مارس ۲۰۱۹ (اسفند ۹۷) منتشر شد، با ارزیابی رابطه میان عرضه و موجودی کنونی و با دستاویز قراردادن کمیابی بیت‌کوین، ارزش آن را تخمین می‌زند.

این مدل، قیمت بیت‌کوین را طی سه رویداد پیشین هاوینگ، با دقت بالایی نگاشت کرده است. در سال‌های ۲۰۱۲ و ۲۰۱۶، بهای بیت‌کوین پیش از ورود به بازارهای صعودی در سال‌های آتی، قدری تأخیر داشت. در سال جاری نیز تقریبا همان اتفاق رخ داده است و پیش‌بینی می‌شود در صورت تکرار تاریخ، حرکت قیمتی بزرگی در سال ۲۰۲۱ به وقوع بپیوندد. گفتنی است مدل انباشت به قیمت، پیش‌بینی کرده است که بهای بیت‌کوین به ۵۰,۰۰۰ دلار نیز خواهد رسید.

درحال‌حاضر، به‌نظر می‌رسد که بیت‌کوین، بیش از ۶۶ درصد از راه را برای رسیدن به سطح بعدی طی کرده است. بااین‌حال، از آنجا که قیمت بیت‌کوین، تنها در دو ماه پایانی سال ۲۰۱۷ از ۵,۰۰۰ به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، هیچ چیز دور از انتظار نیست.

پیش از روی‌دادن هر یک از این اتفاقات احتمالی، عبور از اوج قیمتی ۱۴,۰۰۰ دلار سال ۲۰۱۹ باید رخ دهد؛ از این رو، شکست سد مقاومت ۱۲,۰۰۰ دلار برای بیت‌کوین، بسیار حائز اهمیت است.

سقوط تاریخی ماه مارس در پی هراس عمومی از همه‌گیری بیماری کووید-۱۹ روی داد و علاوه‌بر بازار ارزهای دیجیتال، دیگر بازارها را نیز بی‌نصیب نگذاشت. آن‌طور که داده‌ها نشان می‌دهد سرمایه‌ای بالغ بر ۲.۶ میلیارد دلار در حال جابه‌جایی و انتقال به صرافی‌ها است.

وقوع یک حرکت قیمتی بزرگ برای بیت‌کوین، بسیار محتمل است؛ اگرچه ممکن است در کوتاه‌مدت، این روند با افت مواجه شود، اما نتایج حاصل از مدل S2F کماکان از حرکت‌های صعودی بزرگ در بلندمدت خبر می‌دهد.