نمایشگاه بین المللی فین استارز

فین استارز ، مجموعه رویدادهای تخصصی و فرآیندهای متنوع مربوط به استارت آپ های فعال در حوزه تکنولوژی مالی ایران است.

فین‌ استارز پلاس یکی از مجموعه رویدادهای تخصصی فین‌ استارز است که با هدف شناسایی و معرفی ایده و نوآوری ها درحوزه ‏فـناوری‌های مالی میزبان فعالان حوزه نوآوری و کـارآفرینی، استارت‌آپ‌های فین‌تک، شتاب‌دهنده‌ها، ارکان بازار مالی و علاقه‌مندان خواهد بود و همچنین سرمــایه‌گذاران و سرمایه‌پذیران در حوزه‌هــای بلاک‌چین و ارزهای دیجیتـــال نیز می توانند در آن حضور یابند.

خودپرداز بیتکوینی سیتکس پی

این دستگاه نمونه اولیه یک دستگاه خودپرداز بیتکوینی است.
خودپرداز بیتکوینی، کیوسکی متصل به اینترنت است و کاربر با استفاده از آن می تواند بیتکوین خود را به ارز رایج تبدیل نماید. در حال حاضر ۴٠۵١ خودپرداز بیتکوینی در دنیا نصب شده است.

روند رشد نصب دستگاه های خودپرداز بیتکوینی در سطح جهان مراحل استفاده از این دستگاه به این ترتیب است:
1 -با مراجعه به دستگاه میزان اسکناس ریالی که کاربر مایل به دریافت است را مشخص می نماید. دستگاه با استفاده از قیمت جهانی بیتکوین و قیمت دلار قیمت خرید را اعلام کرده و مقدار بیتکوین لازم برای انجام این معامله را اعلام می کند.
2 -کاربر شماره تلفن همراه خود را وارد می کند و دستگاه یک QR کد را نشان می دهد. آدرس بیتکوینی به همراه یک کد برای کاربر ارسال می گردد.
3 -کاربر یا از طریق QR کد و یا از طریق آدرس بیتکوینی تراکنش را انجام می دهد و منتظر می ماند.
4 -پس از تایید تراکنش از طریق پیامک به کاربر پیغام داده می شود. کاربر به کنار دستگاه رفته و با زدن کد خود از دستگاه وجه نقد دریافت می کند.

برنامه های آینده توسعه این نمونه افزودن بخش فروش بیتکوین و پشتیبانی از شبکه لایتنینگ بیتکوین، اتصال به شبکه بانکی و ارتقای فرآیندهای امنیتی بایومتریکی و سایبرنتیکی هستند.

رونمایی از اولین خودپرداز رمزارزی ایران (BTM) توسط سیتکس

[dt_gallery_masonry bwb_columns=”desktop:3|h_tablet:3|v_tablet:2|phone:2″ gap_between_posts=”1px” loading_effect=”fade_in” image_sizing=”resize” resized_image_dimensions=”170×170″ image_border_radius=”” image_hover_bg_color=”disabled” project_icon_border_width=”0px” include=”19980,19979,19978,19977,19995,20080,20081,20083,20084″]

گزیده ای از گفتگوی تیم خبری نمایشگاه (فاینکس)، با مهندس حسین قریب (مدیرعامل سیتکس)

بخشی از گفتگوی تیم خبری سیتکس (سیتکس نیوز) با آقای مهندس یاشار راشدی مدیر رسانه رادیو بلاکچین، در حاشیه نمایشگاه فین استارز2019 (فاینکس)

بخشی از گفتگوی تیم خبری سیتکس (سیتکس نیوز) با آقای مهندس سپهر محمدی، رئیس هیئت مدیره انجمن بلاکچین، در حاشیه نمایشگاه فین استارز 2019 (فاینکس)

مصاحبه خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با مهندس حسین قریب در نمایشگاه فین استارز2019