نمایشگاه تراکنش ( ITE2019 )

نمایشگاه تراکنش ایران. یک نمایشگاه تخصصی بین المللی در زمینه فناوری اطلاعات صنایع مالی در ایران است که با مشارکت زنجیره تامین تراکنش و حمایت سازمان‌ها و نهادهای حاکمیتی، توسط مرکز فابا (فرهنگ‌سازی و آموزش بانکداری الکترونیک) به عنوان کانون تصمیم‌سازی و محور تعامل صنعت بانکداری و پرداخت ایران برگزار می‌شود.

نمایشگاه تراکنش ایران یا ITE 2019 علاوه بر اینکه محلی برای شبکه‌سازی و گفتگوی فعالان حوزه‌ی بانکی است، میزبان کارگاه‌ها و پنل‌های گفت‌وگو نیز هست که در خلال آن بسیاری از کارشناسان به بررسی آخرین دستاوردهای حوزه‌ی بانکی و جدیدترین فناوری‌ها می‌پردازند. از جمله‌ی این فناوری‌ها باید به بلاک‌چین اشاره کرد که در نمایشگاه تراکنش ایران به بررسی ابعاد مختلف این تکنولوژی نوپا پرداخته می‌شود.

بخشی از نمایشگاه تراکنش نیز به استارتاپ‌های فعال در حوزه‌ی فین‌تک می‌پردازد. در این نمایشگاه شماری از استارتاپ‌ها که محصولاتی را در حوزه‌ی فین تک توسعه‌ داده‌اند، علاوه بر نمایش دستاوردهای خود، شانس خود را برای دریافت جوایز تعیین شده از سوی مرکز فابا آزمایش می‌کنند.

اهداف نمایشگاه : 
  • سند چشم‌انداز 1404 که خواهان رتبه اول ایران از حیث علمی، اقتصادی و فن آوری است
  • ارتقای صنایع مالی و بانکی ایران
  • بررسی آخرین دستاوردها و فناوری‌های موجود در حوزه‌ی بانکی
  • کنکاش در فناوری‌های نوین
  • بررسی مشکلات موجود در سیستم بانکی
  • توسعه کسب وکار

در این نمایشگاه که ۲۸ الی ۳۰ آبان ماه در محل نمایشگاه‌‌های بوستان گفتگو برگزار شد، سازمان‌‌‌های فعال حوزه بانکی کشور به رونمایی از نوآوری‌های خود پرداختند. سیتکس نیز در این رویداد از کیف پول دیجیتال خود با نام سیوا و همچنین از نسل دوم خودپرداز ارز دیجیتالی خود رونمایی کرد.