طبق اطلاعاتی که اخیراً توسط گلس‌نود منتشر شده است، تقریباً ۱۰ درصد تراکنش‌های بیت‌کوین متعلق به واریز به صرافی‌های متمرکز است که از این حیث در بالاترین سطح پس از ژانویه ۲۰۱۸ قرار دارد.

این موضوع نشان می‌دهد که صرافی‌های متمرکز که آینده آنها در بحبوحه رشد دیفای مورد بحث قرار گرفته است، در فعالیت‌های درون زنجیره‌ای نقش مهمی ایفا می‌کنند.

در ابتدای سال ۲۰۲۰، واریز به صرافی‌ها فقط ۴ درصد از کل درآمد ماینرها را تشکیل می‌داد.

از آن زمان تاکنون، این رقم بیش از دو برابر شده است اما هنوز با رکورد خود که ۱۴ درصد است فاصله زیادی دارد. این شرایط پس از آن به دست آمد که قیمت بیت‌کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار رسیده بود.

در آن زمان، افزایش کارمزد بیت‌کوین صرافی‌ها، به دلیل روند صعودی سال ۲۰۱۷ به بالاترین سطح خود رسیده بود.

الکس ساندرز (Alex Saunders) مدیرعامل Nugget’s News بیان کرده است که بخش عمده‌ای از افزایش اخیر به دلیل تبدیل و انتقال بیت‌کوین به بلاکچین اتریوم توسط ماکسیمالیست‌های بیت‌کوین است.

اگرچه مدتی است که صرافی‌های غیرمتمرکز فعالیت خود را آغاز کرده‌اند، اما رشد چشمگیر یونی‌سواپ، بازارساز خودکار بر بستر اتریوم، خطر جدی برای آنها ایجاد کرده است. یونی‌سواپ در اواخر ماه آگوست توانسته است از لحاظ حجم معاملات روزانه از کوین‌بیس پیشی بگیرد.

این موضوع باعث شده است که بایننس سریعاً وارد عرصه دیفای شود، به‌طوری که چانگ پنگ ژائو مدیرعامل بایننس در صدد ایجاد CeDeFi با سرمایه‌گذاری ۱۰۰ میلیون دلاری است.

منبع: u.today