یکی از تحلیل‌گران درون زنجیره‌ای مشهور، ویلی وو (Willy Woo)، ضمن ارائه مدل جدیدی برای پیش‌بینی قیمت بیت‌کوین اعلام کرد که جهش صعودی تازه این ارز دیجیتال طی یک ماه آینده رخ خواهد داد.

ویلی وو اخیرا مدل قیمتی تازه‌ای را برای بیت‌کوین منتشر کرده است. این مدل با تکیه بر داده‌های تاریخی، آغاز جهش‌های صعودی بیت‌کوین را پیش‌بینی می‌کند. طبق داده‌های این مدل، در ۳۰ روز آینده یک جهش صعودی برای بیت‌کوین رخ خواهد داد.

قبل از شیوع ویروس کرونا و فلج ‌شدن بازارهای سهام آمریکا، در ماه فوریه (بهمن)، قیمت بیت‌کوین در آستانه نزدیک شدن به رقم ۱۰,۰۰۰ دلاری بود. در آن زمان تحلیل‌گران معتقد بودند که قیمت بیت‌کوین کاهش خواهد یافت. همزمان با انتشار این تحلیل‌ها، قیمت بیت‌کوین نتوانست مقاومت ۱۰,۵۰۰ دلاری خود را حفظ کند و سقوط کرد. این محدوده، یکی از اصلی‌ترین محدوده‌های مقاومت برای بیت‌کوین است.

در شرایط آشفته بازار جهانی، قیمت بیت‌کوین تا محدوده‌ی پایین‌تر از ۶,۰۰۰ دلار سقوط کرد و حتی در صرافی بیت مکس (BitMEX) شاهد ثبت رقمی ۳,۶۰۰ دلاری بودیم. پس از این سقوط تاریخی، بیش از ۱ میلیارد دلار از قراردادهای آتی لیکویید شد.

بر اساس گفته‌های وو، پیش از شیوع ویروس کرونا، بیت‌کوین خود را برای روندی صعودی آغاز می‌کرد. اما کرونا مانع از آن شد.

مدل جدید ارائه شده توسط وو نشان می‌دهد که در حال حاضر بیت‌کوین بار دیگر خود را برای یک جهش صعودی جدید آماده می‌کند. مدل پیش‌بینی وو، پیش‌تر نیز توانسته بود چهار روند صعودی قبلی را با موفقیت پیش‌بینی کند. ویلی وو در توییتی نوشت:
” مدل جدیدی که بر روی آن کار می‌کنم جهش‌های نمایی صعودی را پیش‌بینی می‌کند. ۱) بیت‌کوین خود را برای یک جهش صعودی آماده می‌کرد که کووید ۱۹ آن را کشت. ۲) این مدل نشان می‌دهد که به یک جهش صعودی دیگر نزدیک هستیم که شاید تنها یک ماه با آن فاصله داشته باشیم.”

به‌گفته وو اگر فاز تثبیت قیمت بیت‌کوین مدت زمان بیشتری طول بکشد، جهش نیز قوی‌تر خواهد بود. باید به یاد داشت که بیت‌کوین طی یک ماه گذشته در فاز تثبیت قیمت قرار داشته است. در این مدت، پادشاه ارزهای دیجیتال به خوبی از ناحیه ۹,۰۰۰ دلار دفاع کرده است.

وو در بخش دیگری از اظهار نظرش افزود:
“هر چه تثبیت قیمت بیشتر باشد، قله قیمت نیز بالاتر خواهد بود. هر چه نوسانات در نوارهای کناری کانال بیشتر باشد، نشانه بهتری است.”

تجربه ثابت کرده است در صورتی که قیمت برای مدت زیادی در ناحیه‌ای کلیدی نظیر محدوده زیر ۱۰,۵۰۰ در حال تثبیت باشد، نشانه‌ی مثبتی است. این مسئله نشان می‌دهد که خریداران به‌دنبال شکستن مقاومت کلیدی هستند و فشار فروش کافی نیز برای مقابله با آنها وجود ندارد.

بیت‌کوین توانسته است از ماه مارس (فروردین)، قیمت خود را از زیر ۴,۰۰۰ دلار به محدوده فعلی برساند و این مهم در حالی بوده است که در طول این روند صعودی، شاهد اصلاح قیمت گسترده‌ای نبودیم. در طول مسیر رسیدن قیمت بیت‌کوین به ۹,۰۰۰ دلار، خریداران به خوبی توانستند حمایت‌های ۵,۸۰۰، ۶,۵۰۰، ۸,۱۰۰ و ۸,۶۰۰ را حفظ کنند.

نانیا بیزنیز (Nunya Bizniz)، معامله‌گر ارزهای دیجیتال، طی اظهار نظری اعلام کرد که علیرغم سقوط قیمت اخیر، ساختار بازار بیت‌کوین همچنان دست نخورده است. او در ادامه گفت:
“روند صعودی اخیرا به‌شکل معاملات در حاشیه کانال قیمتی عمل می‌کند و گاهی شاهد سقوط قیمت بودیم. این در حالی است که ساختار بازار همچنان دست نخورده است. رشته‌ [نوسانات] صعودی و نزولی همچنان ادامه دارد. آیا این الگو همچنان ادامه پیدا می‌کند؟”

نکته حائز اهمیت اینجاست که علیرغم اصلاح قیمت فعلی، قیمت بیت‌کوین همچنان در روند صعودی و فاز تثبیت قرار دارد، اما در حاشیه کانال قیمتی معامله می‌شود. نشکستن سطوح حمایتی کلیدی و همزمانی آن با عوامل کلان صعودی، باعث شده است تا احتمال یک روند صعودی قدرتمند در میان‌مدت و بلند‌مدت قوت بگیرد.

منبع: cointelegraph